• USD 26.9
  • EUR 32.6
  • GBP 37.9
Спецпроєкти

В Україні витратять 176 млн євро на дорожні знаки, світлофори та пішохідні доріжки

Реклама на dsnews.ua
На новий проект з покращення безпеки руху в Україні Європейський інвестиційний банк (ЄІБ) і Європейський банк реконструкції і розвитку (ЄБРР) виділяють 176 млн євро

Про це повідомив глава представництва Європейського інвестиційного банку в Україні Жан-Ерік де Загін, передає "ДС" з посиланням на прес-службу Міністерства інфраструктури України.

"Я із задоволенням повідомляю про початок в Україні нового проекту, спрямованого на подальше підвищення рівня обізнаності громадян у питаннях безпеки руху. Для ЄІБ це флагманський проект в регіоні, адже за обсягом інвестицій він найбільший - 176 млн євро. З них Європейський інвестиційний банк виділяє 75 мільйонів євро, інші кошти надійдуть від нашого партнера ЄБРР ", - заявив він.

Зазначається, що проект буде реалізовано в Києві, Львові, Одесі, Харкові та Дніпрі.

Ці міста були вибрані на підставі статистки ДТП та з-за готовність інвестувати в поліпшення безпеки дорожнього руху.

"Є те, що може зробити влада, а те, що можуть змінити учасники руху - як водії так і пішоходи. Ми хочемо нагадати українцям, що перевищення швидкості має наслідки і ця швидкість вбиває", - зазначив голова Львівської обласної державної адміністрації Олег Синютка .

Начальник управління безпеки на транспорті та технічного регулювання Мінінфраструктури Лідія Єлізарова зазначила, що в цьому році на безпеку доріг з бюджету буде направлено 1,6 млрд грн, в 2019-му - 2,5 млрд грн, в 2020-му - 3,4 млрд грн.

На що саме витратять обіцяні європейцями 176 млн євро поки не відомо, але головна мета проекту - зменшення кількості ДТП та смертності на дорогах.

Для досягнення цієї мети донори підготували програму поліпшення безпеки дорожнього руху для України.

Вона передбачає поліпшення проектування доріг, обладнання їх відповідними інформаційними знаками, а також встановлення нових світлофорів та облаштування пішохідних переходів.

Нагадаємо, раніше стало відомо, що Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства вводить обов'язкове проектування велосипедних доріжок і смуг при будівництві і реконструкції доріг.

    Реклама на dsnews.ua