• USD 26.7
  • EUR 31.2
  • GBP 36.5
Спецпроєкти

В Україні не виплачують держдопомогу з часткового безробіття на період карантину, — Денісова

У 2021 році Фонд загальнообов'язкового державного соціального страхування на випадок безробіття не здійснює фінансування заяв страхувальників для отримання допомоги по частковому безробіттю на період карантину

Людмила Денисова
Людмила Денисова
Реклама на dsnews.ua

Про це повідомила Уповноважена Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова, передає "ДС".

За її словами, таку ситуацію виявили під час моніторингу стану додержання конституційних прав громадян на соціальний захист на випадок безробіття.

"Мені стало відомо, що у 2021 році Фондом загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття не здійснюється фінансування заяв страхувальників для отримання допомоги по частковому безробіттю на період карантину та/або надзвичайної ситуації, встановлених Кабінетом Міністрів України", — розповіла Денісова.

За її словами, причиною є відсутність фінансування через незатвердження Кабміном бюджету Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування на 2021 рік.

"Звернулась до першого віцепрем'єр-міністра — міністра економіки Олексія Любченка стосовно невідкладного вирішення питання щодо затвердження бюджету зазначеного Фонду", — додала омбудсменка.

Як писала "ДС", уряд планує направити отримані в рамках безповоротної допомоги на відновлення економіки України кошти від Міжнародного валютного фонду на соціальні виплати громадянам.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua