• USD 27.3
  • EUR 30.9
  • GBP 36.4
Спецпроєкти

В Україні планують затвердити антикорупційну стратегію

Комітет Верховної Ради з питань антикорупційної політики допрацьовує до другого читання законопроєкт №4135, яким повинні затвердити антикорупційну стратегію

Верховна Рада
Верховна Рада
Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться у повідомленні інформаційного управління апарату ВР, передає "ДС".

Документ пропонує затвердити антикорупційну стратегію на 2020-2025 роки, а також внести ряд змін в закон "Про запобігання корупції".

Комітет підтримав повністю або частково ряд поправок про те, що розгляд змін до стратегії відбувається із залученням Національного агентства по запобіганню корупції.

Члени комітету визначили, що антикорупційна стратегія реалізовуватиметься через виконання програми під назвою "Державна антикорупційна програма щодо виконання антикорупційної стратегії". Останню розробляє НАЗК і затверджує Кабінет міністрів на період дії стратегії (п'ять років), оскільки раніше нардепи вирішили відійти від прийняття щорічних антикорупційних програм.

У законопроєкті передбачили також громадське обговорення державної програми і її узгодження з НАЗК. Також є можливість внесення змін до неї.

Однак сама Антикорупційна стратегія не вимагає проведення громадського обговорення.

"На засіданні було затверджена поправка від комітету, яка передбачає, що координацію реалізації антикорупційних стратегій і програм здійснює НАЗК. При агентстві, як консультативно-дорадчий орган, створюється координаційна робоча група з питань антикорупційної політики", — зазначено в повідомленні.

Співголовами групи є глава НАЗК і міністр Кабінету міністрів. Персональний склад затверджує уряд. Основне завдання цього органу — сприяння координації дій виконавчої влади щодо реалізації антикорстратегіі, виконання заходів Програми з виконання цієї стратегії, підготовка пропозицій щодо державної антикорупційної політики, в тому числі щодо вдосконалення нормативно-правової бази.

Документ покладає персональну відповідальність за виконання заходів Антикорупційної програми на керівника (особа, яка виконує його обов'язки) суб'єкта, який є виконавцем заходів програми.

"НАЗК про результати виконання програми публічно інформує Кабінет міністрів, а також подає звіт Верховній Раді в рамках парламентських слухань", — йдеться в повідомленні.

Комітет продовжить роботу над законом на наступному засіданні.

Відзначимо, на початку листопада 2020 року Рада прийняла за основу в першому читанні законопроєкт №4135 Кабінету міністрів про антикорупційну стратегію на 2020-2024 роки.

Як писала "ДС", на початку лютого 2021 року Верховна Рада схвалила законопроєкт №3450 у другому читанні, який передбачає появу Єдиного порталу повідомлень про корупцію в Україні.

    Реклама на dsnews.ua