• USD 36.6
  • EUR 39.8
  • GBP 45.1
Спецпроєкти

В Україні почали видавати повістки нового зразка: що змінилось

В Україні почали видавати повістки нового зразка. Від попередніх вони відрізняються кількома пунктами

Реклама на dsnews.ua

Про це повідомив начальник Тернопільського обласного територіального центру комплектування та соціальної підтримки Ігор Гусєв в сюжеті "Тернопіль 1", передає "ДС".

За словами Гусєва, перша відмінність полягає в назві. Відтепер замість військових комісаріатів – територіальні центри.

По-друге, кількість документів, які необхідно принести в центр комплектування для уточнення своїх даних, збільшилась. До паспорта, військового квитка й прописного додали ідентифікаційний номер.

Також в одному з пунктів додали згадку про законодавчу відповідальність, якщо військовозобов'язаний не з’явиться у пункт без поважної причини.

"В минулому формулюванні було чітко вказано, що якщо людина не прибуде, то буде підлягати адміністративному покаранню. Це юридично неправильно, тому що є різні обставини. Бувають певні причини, зокрема і визначені законодавством через які людина може не прибути в територіальний центр. А зараз уже чітко деталізували, що якщо особа не з’явилася без поважних причин, то тоді вже на неї чекає відповідальність згідно вимог чинного законодавства", — пояснив Гусєв.

Водночас повістки на відправку у військові центри залишились без змін.

Громадяни мають повідомляти територіальні центри комплектування про будь-які зміни у сімейному стані чи стані здоров’я для того, щоб можна було визначити реальну кількість придатних до військової служби. Саме з цією метою й можуть вручати повістки у громадських місцях.

Як сказав головний військовий комісар Львівської області Олександр Тищенко у коментарі "Львівському порталу", останнім часом поширюються наративи про нібито незаконність вручення повісток у громадських місцях та на блокпостах. Проте, як зазначив Тіщенко, громадяни забувають що, окрім прав, у них також є й обов’язки., одним з яких є захист вітчизни, незалежності та територіальної цілісності України.

Комісар нагадав, що з дня оголошення мобілізації українці були зобов’язані добровільно з’явитися до військових частин або на збірні пункти територіального центру комплектування та соцпідтримки для з’ясування усіх відомостей.

Так, кожен військовозобов'язаний має повідомляти про будь-які зміни сімейного стану, стану здоров’я, адреси місця проживання, освіти чи місця роботи органу, де вони перебувають на військовому обліку.

До прикладу, якщо у когось народилось троє дітей, відбулись зміни зі станом здоров’ям, чи змінилась адреса – про це повинні знати у територіальних центрах комплектування для розуміння актуальної картини щодо мобілізаційного ресурсу.

"Ми не повинні бігати за кимось, щоб з’ясовувати які зміни у житті відбулись у кожного військовозобов’язаного. Але ігнорування ними своїх обов’язків, закріплених законодавством, вимушує до проведення заходів по врученню повісток не лише за місцем проживання та роботи громадян, а й у громадських місцях", — зазначив Тіщенко.

Він додав, що це необхідно для того, щоб з’ясувати актуальність наявних даних, визначити реальну кількість придатних до військової служби під час мобілізації. У таких заходах не було б необхідності, якби громадяни неухильно дотримувались законодавства України.

При цьому він підкреслив, що вручення повісток в громадських місцях жодним чином не суперечить законодавству України.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua