• USD 38.2
  • EUR 41.3
  • GBP 48.2
Спецпроєкти

В Україні зростуть видатки на охорону здоров’я: що в пріоритеті

Видатки на охорону здоров’я у 2024 році зростуть на 31 млрд грн порівняно з минулим роком

Голосування, Кабмін
Голосування, Кабмін
Реклама на dsnews.ua

Видатки на охорону здоров’я у 2024 році загалом складуть 239 млрд грн, що на 31 млрд більше, ніж минулого року. Про це повідомив Прем’єр-міністр Денис Шмигаль, пише "ДС".

"На програму медичних гарантій додаємо 16 млрд грн. Запускаємо пілотний проєкт безплатного зубопротезування для ветеранів. Продовжуємо робити медицину більш доступною та якісною, незалежно від того, де проживає людина", — підкреслив Денис Шмигаль.

Значну увагу Уряд приділятиме також фінансуванню реабілітації, охороні материнства та дитинства, діагностиці та лікуванню раку.

Прем’єр-міністр зауважив, що Уряд надалі буде підвищувати ефективність медичних закупівель. Під час засідання 5 січня було затверджено постанову, яка передбачає розширення переліку ліків і медвиробів, які будуть закуповуватися через електронний каталог.

"Ми запровадили зміни, які передбачають, що медзаклади купують ліки та медичні вироби через так званий електронний каталог. Це сприяло значній економії коштів, а також пришвидшило процедури закупівлі. Ці зміни важливі, бо це про прозорість та про ефективність використання коштів платників податків", — зауважив очільник Уряду.

Крім того, держава продовжить розвиток цифрових інструментів. Вже найближчим часом, за словами Прем’єр-міністра, планується запуск електронного кабінету пацієнта. В ньому українці зможуть самостійно змінювати персональні дані та керувати деклараціями з сімейними лікарями.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua