• USD 38.2
  • EUR 41.3
  • GBP 48.2
Спецпроєкти

В "Укренерго" розповіли про ситуацію в енергетиці після ракетних атак

Енергосистема України поступово відновлюється після масштабної ракетної атаки 23 листопада, ситуація контролюється

Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться у повідомленні НЕК "Укренерго", повідомляє "ДС".

"Енергосистема поступово відновлюється після сьомої масованої хвилі російських ракетних ударів. Ціллю вчорашньої атаки були переважно об’єкти генерації, що спричинило системну аварію та масові знеструмлення споживачів в Україні та Молдові. Енергосистема Україні і Молдови наразі об’єднана і працює синхронно з європейською континентальною мережею. В Україні ситуація залишається складною, але контрольованою", — йдеться у повідомленні.

В "Укренерго" пояснили, що компанія "реалізує відповідний протокол дій по поверненню блоків електростанцій в роботу, та разом з обленерго застосовує резервні схеми заживлення споживачів". Так, спочатку підключаються об'єкти критичної інфраструктури по всій країні: водоканали, теплокомуненерго, системи водовідведення тощо.

"Через специфіку атаки, яка спричинила зупинку атомних електростанцій, відновлення живлення в країні триває довше, ніж після попередніх атак. Наразі всі електростанції в Україні поступово повертаються в роботу: спочатку гідро та теплоелектростанції, пізніше – атомна генерація. На вечір 24 листопада диспетчерський центр Укренерго прогнозує зменшення дефіциту в системі", — наголосили в НЕК.

Як повідомляла "ДС", 23 листопада російські окупанти здійснили масштабну ракетну атаку на Україну.

У Молдові знеструмлено близько 90% країни через ракетні удари по Україні.

Редактор: Марія Чиренко
    Реклама на dsnews.ua