• USD 26.4
  • EUR 30.6
  • GBP 36.2
Спецпроєкти

В ЄС озвучили позицію щодо транзиту газу через Україну після 2024 року

Європейський Союз підтримує продовження транзиту газу по території України після 2024 року, коли закінчується транзитний контракт з Росією

Реклама на dsnews.ua

Про це заявив верховний представник Євросоюзу із закордонних справ і політики безпеки Жозеп Боррель, передає "ДС" з посиланням на "Радіо Свобода".

"Україна є і лишається стратегічною транзитною країною для транспортування газу. Продовжувати транзит блакитного палива через Україну після 2024 року буде важливим для європейської енергетичної безпеки – ми підтримуємо таку позицію… Хочу, аби було зрозуміло: Євросоюз продовжує приділяти величезне значення енергетичній безпеці України", — сказав він.

За словами Борреля, питання енергетичної безпеки є головною темою порядку денного саміту Україна-Євросоюз, який пройде в Києві 12 жовтня.

"Енергетична безпека – головна тема нашого нинішнього порядку денного, зважаючи на поточний стрибок цін, який призвів до здорожчання енергоносіїв. Це справжня криза і в Європі, й на світових ринках. Ми не можемо дозволити їй створити енергетичну бідність або дестабілізувати уряди по всій Європі та за її межами. Цього тижня обговоримо це питання на Колегії комісарів Європейського союзу, а наприкінці місяця – з лідерами ЄС", — сказав головний європейський дипломат.

Борель також підкреслив, що російський газопровід "Північний потік-2" не представляє інтерес для всього Євросоюзу.

"Тим не менше, мета Європейської комісії завжди полягала в тому, щоб у разі побудови газопроводу його функціонування здійснювалося прозоро й не дискримінаційно, з відповідним ступенем регуляторного нагляду, відповідно до міжнародного законодавства та законодавства ЄС у сфері енергетики", — сказано в повідомленні.

Як повідомляла "ДС", раніше Жозеп Боррель звинуватив Росію в політичному тиску на Євросоюз за допомогою дефіциту газу.

Редактор: Марія Чиренко
    Реклама на dsnews.ua