• USD 26.4
  • EUR 30.7
  • GBP 36.4
Спецпроєкти

Боррель звинуватив Росію в газовому шантажі ЄС

Верховний представник ЄС із закордонних справ і політики безпеки Жозеп Боррель звинуватив Росію в політичному тиску на блок за допомогою дефіциту газу

Жозеп Боррель
Жозеп Боррель / Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

Про це він заявив в інтерв'ю виданню El Pais, передає "ДС".

"Росія хоче, щоб відкрився "Північний потік-2". Те, що вона використовує цю ситуацію, щоб лити воду на свій млин — це позиція, яка є частиною гри політичного тиску", — сказав Боррель.

При цьому він зазначив, що в ЄС як і раніше є потреба в російському газі.

"І, ймовірно, нам буде потрібно більше, ніж було за контрактом", — сказав глава європейської дипломатії.

Боррель вважає, що вирішення газового питання має бути прийняте ЄС, а переговори щоб велися не по країнах, а в цілому, як це було зроблено з вакцинами.

"Ми зіткнулися з надзвичайною ситуацією. А проблема газопостачання має геополітичний вимір", — додав він.

За словами єврочиновника, постачальники газу встановлюють ціни на енергоносії в Європі.

"У них дуже сильна позиція", — сказав Боррель, зазначивши також явище фінансових спекуляцій, а не просто проблему дисбалансу між попитом і пропозицією.

"Необхідно знизити рівень ціни на газ як фактора, який живить спекуляції. Для цього необхідно прийняти регулюючі заходи. Звичайно, уряди кількох країн піднімуть ці питання. І комісія обов'язково їх врахує", — додав представник ЄС із закордонних справ і політики безпеки.

Нагадаємо, Франція, Іспанія і три інші європейські країни закликали ЄС негайно вжити заходів, щоб пом'якшити удар від стрімкого зростання цін на газ і розслідувати причину цього.

Редактор: Євген Журавльов
    Реклама на dsnews.ua