• USD 27.6
  • EUR 33.5
  • GBP 38.9
Спецпроєкти

"Вагнергейт": названі терміни виходу фільму-розслідування Bellingcat

Документальний фільм міжнародної групи журналістів-розслідувачів Bellingcat про зрив операції українських спецслужб із затримання бойовиків російської ПВК "Вагнера" в Білорусі вийде після літа

Реклама на dsnews.ua

Про це заявив представник Bellingcat, болгарський журналіст Христо Грозев, передає "ДС" з посиланням на "Еспрессо".

"Ми спочатку зробимо в текстовому варіанті наше розслідування. Якомога швидше. Сподіваюся, що це точно буде найближчими тижнями", — сказав Грозев.

Він зазначив, що текст розслідування зʼявиться в мережі до призначеної на червень зустрічі між Путіним і Зеленським.

При цьому виробництво фільму, за словами Христо Грозева, затягнулося через пандемію і викликані нею обмеження на пересування, а також через складні і тривалі процедури підтвердження достовірності тих даних, які Bellingcat отримує в процесі даного розслідування.

Як повідомляла "ДС" 14 серпня 2020 року Білорусь передала Росії 32 бойовиків ПВК "Вагнера", затриманих 29 липня. Президент України Володимир Зеленський назвав видачу "вагнерівців" несправедливим рішенням, наслідки якого будуть катастрофічними.

Згодом зʼявилася інформація, що операцію із затримання найманців російської ПВК "Вагнера", що воювали на Донбасі, готували спецслужби України, проте дані про неї злив "кріт" з оточення президента Володимира Зеленського. За даними низки ЗМІ, це був глава Офісу президента Андрій Єрмак. Радник останнього Михайло Подоляк заявив, що історія зі зривом затримання найманців ПВК "Вагнера", які були заарештовані в Білорусі, є "блискучою медійної операцією". У свою чергу, президент Зеленський назвав інформацію про "крота" і зрив спецоперації "маренням".

Редактор: Марія Чиренко
    Реклама на dsnews.ua