• USD 27.3
  • EUR 30.9
  • GBP 36.4
Спецпроєкти

Вакцинація в Україні: соціолог розповів, мешканці яких регіонів "найпасивніші"

Найменше хочуть вакцинуватися від коронавірусу мешканці південних областей України

Олександр Шульга
Олександр Шульга / Скріншот
Реклама на dsnews.ua

Про це на пресконференції "Українські антивакцинатори: хто вони" розповів соціолог Олександр Шульга, презентуючи результати дослідження "Вакцинація та громадяни. Жовтень", передає "ДС".

"На півдні частка тих, хто не бажає вакцинуватися, і тим, хто вакцинувався, вона є нижчою, і ми про це казали наприкінці весни-початку літа. Що треба звернути увагу під час інформаційної кампанії, під час вакцинації саме на південні області — і от зараз ми саме маємо цей результат. Дещо нижча там частка вакцинованих та настроїв вакцинуватися", — розповів соціолог.

Так, на півдні України, відповідно до результатів дослідження, отримали першу дозу COVID-вакцини 12% респондентів, повністю вакциновані — 22%. До прикладу, на Сході такі показники складають 18% та 25% відповідно.

"Заяви респондентів щодо отримання вакцини є доволі схожими у різних регіонах. Невеликі розбіжності зафіксовані у південних областях, де порівняно менше з іншими регіонами стверджують про отримання однієї або двох доз і відповідна більша частка тих, хто не бажає вакцинуватися", — вказано у дослідженні.

Метою дослідження є оцінка соціально-політичних настроїв населення України. Опитування було проведене з 23 жовтня по 2 листопада 2021 року.

Методологія проведення дослідження: опитування face-to-face по структурованій інтерактивній анкеті на планшеті з використанням власного програмного забезпечення для проведення опитувань "LEMUR".

Дизайн вибірки: генеральна сукупність опитування становить 30 842 531 жителів України (крім тимчасово окупованих територій Донецької та Луганської областей, АР Крим) віком від 18 років і старше. Обсяг вибіркової сукупності становить 2400 респондентів. Вибірка є пропорційно стратифікованою за ознаками "області України та м. Київ" і "тип населених пунктів — міські/сільські". За типом побудови вибірка є триступеневою, комбінованою — ймовірнісною на щаблі відбору населених пунктів та початкових адрес для маршрутів опитування, із квотним скринінгом на щаблі відбору респондентів. У цілому, вибірка репрезентує доросле населення України (віком 18 років і старше). Статистична похибка з ймовірністю 0.95 не перевищує 2,05%.

Нагадаємо, за даними дослідження, за останні півтора місяці кількість людей, які готові вакцинуватися від коронавірусу, збільшилася на 10%.

Редактор: Євген Журавльов
    Реклама на dsnews.ua