• USD 28
  • EUR 33.5
  • GBP 38.6
Спецпроєкти

ВАКС відправив брата судді Вовка під варту

Вищий антикорупційний суд відправив брата голови Окружного адмінсуду Павла Вовка, Юрія Зонтова, під варту до 4 червня з альтернативою застави

Реклама на dsnews.ua

Сума визначеної судом застави — 35 млн 185 тисяч гривень, інформує "ДС".

Прокурори наполягали на застосуванні запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою з альтернативою застави – 70 млн гривень. Захист просив у клопотанні відмовити. За словами адвокатів, Зонтов не буде переховуватися від слідства, він військовий, має міцні соціальні зв’язки, а все його майно та родина знаходяться в Україні. Зонтов, своєю чергою, зазначив, що його річна зарплата становить 400 тисяч гривень, і сума застави непорівнянна з його доходами, пише "Українська правда".

За версією слідства, Юрій Зонтов, який є співробітником Служби зовнішньої розвідки, і адвокат Юрій Донець на початку 2021 року запропонували "допомогти" страховій компанії "АКС Кепітал", яка наразі вже перебуває в стані припинення.

Фірма подала до Окружного адмінсуду позов проти Державної податкової служби і просить визнати протиправним та скасувати податкове повідомлення-рішення. Донець представляв інтереси компанії в суді.

Адвокатів "здав" правоохоронцям чоловік на прізвище Коваленко, який був ліквідатором "АКС Кепітал" і якого підбурювали дати хабар судді Тетяні Балась.

За твердженням слідства, Донець під час зустрічі з Коваленком запропонував йому за 100 тисяч доларів організувати рішення на користь страхової компанії. Після цього адвокат залучив свого знайомого, Зонтова, оскільки той є рідним братом голови ОАСК і може посприяти передачі хабаря. При цьому Донець нібито говорив своєму клієнту, що домовлятись із суддею будуть, в тому числі, через голову суду Павла Вовка. Коваленко у січні 2021 року написав заяву в НАБУ про підбурювання до хабаря.

16 березня йому сказали, що суддя Балась попередньо погодилась ухвалити потрібне рішення за гроші. 25 березня ліквідатор страхової компанії передав Донцю перший транш у розмірі 10 тисяч доларів. 29 березня Коваленку сказали, що із суддею остаточно домовились про рішення і до 5 квітня їй треба передати залишок хабаря. За твердженням НАБУ, з 90 тисяч доларів, які Коваленко 5 квітня передав Донцю, 10 тисяч адвокат залишив собі.

Другому фігуранту справу, Юрію Донцю, продовжать обирати запобіжний захід сьогодні, 9 квітня, о 8 ранку.    

Нагадаємо, 6 квітня детективи НАБУ затримали брата скандального голови ОАСК Павла Вовка при спробі взяти 100 тисяч доларів хабаря. Журналіст Юрій Бутусов розкрив деталі схеми отримання хабарів, яку, за його словами, організував глава ОАСК Павло Вовк.

Згодом в НАБУ повідомили обшуки в будівлі ОАСК, а також те, що один із затриманих дійсно є "близьким родичем" голови суду.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua