• USD 40.6
  • EUR 43.5
  • GBP 51.7
Спецпроєкти

Варіантів небагато: у Міноборони пояснили, як вручатимуть повістки за новим законом про мобілізацію

Врученою вважається повістка, яка видається під особистий підпис людині. Однак розширили перелік осіб, які можуть її вручати

Реклама на dsnews.ua

Речник Міністерства оборони старший лейтенант Дмитро Лазуткін у телемарафоні розповів, як у рамках нового закону будуть вручати повістки, пише "ДС".

Як зауважив спікер, наразі існує положення, що врученою вважається повістка, яка видається під особистий підпис людині. Інших варіантів немає.

"Вручати повістки можуть роботодавці, представники ТЦК СП, поліціянти та прикордонники. Так само представлена категорія осіб може перевіряти військово-облікові документи, які з 18 травня кожен має мати при собі", — зазначив Дмитро Лазуткін.

Також речник Міноборони уточнив чи потрібно проходити повторно ВЛК, якщо військовозобов’язаний зробив це весною 2024 року.

"Повторно проходити ВЛК не треба, немає такої норми, де потрібно ВЛК проходити кожні три місяці. Це абсурдно та викличе непотрібне навантаження на військово-лікарську комісію", — підкреслив він.

Крім цього, він звернув увагу на те, що представники ТЦК СП цілком можуть впоратися із кількістю охочих оновити дані.

"Ми не очікуємо, що черги стануть проблемою. Я особисто був сьогодні у двох ТЦК СП, і там були помірні черги з двох або трьох осіб, враховуючи, що це вихідний день. Закон наробив галасу, в основному через російське ІПСО, яке намагається зірвати нашу мобілізацію", — розповів Дмитро Лазуткін.

Крім цього, він наголосив, що Міноборони не толерує порушення закону, і застосування перебільшення повноважень.

"Все має відбуватися у межах закону, щоб не страждав імідж Збройних Сил України. Але по кожному окремому випадку ми розбираємось, і винні люди мають розуміти, що наслідки будуть", — резюмував спікер.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua