• USD 38.2
  • EUR 41.3
  • GBP 48.2
Спецпроєкти

ВЕФ опублікував звіт про глобальні ризики: Україні прогнозують велику війну з Росією та крах держави (ДОКУМЕНТ)

Всесвітній економічний форум, який відбувається у швейцарському Давосі, опублікував звіт "Глобальне дослідження сприйняття ризиків" (GRPS) на 2022 рік

Ілюстративне фото
Ілюстративне фото / Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

Звіт було опубліковано на сайті форуму, передає "ДС".

З документа випливає, що більшість експертів вважають, що найближчим часом сценарії розвитку будуть негативними. Так, 23% виражає страх щодо ситуації у світі, а 61% стурбований нею.

До топ-5 основних ризиків для України у 2022 році, за прогнозами експертів, увійшли:

  • тривала економічна стагнація;
  • провал дій у боротьбі зі зміною клімату;
  • нездатність стабілізувати ціни;
  • міждержавний конфлікт за допомогою відкритого військового втручання або проксі-війни з використанням біологічних, хімічних чи кібернетичних атак;
  • крах держави.

Під "крахом держави" мається на увазі "розпад держави через внутрішній конфлікт, порушення верховенства права, розмивання державних інститутів, військовий переворот, регіональну чи глобальну нестабільність".

Крім того, Україна опинилася у переліку всього з 13 країн, де у ТОП-10 загроз виявилася "вимушена міграція". Окрім України це: Сальвадор, Гватемала, Гондурас, Нікарагуа, Венесуела тощо.

Довідка. Глобальне дослідження сприйняття ризиків (GRPS) – звіт про можливі економічні та суспільні зміни та ризики, які можуть очікувати суспільство. Цього року звіт заснований на поглядах понад 12 тисяч лідерів державного рівня, які визначили критичні короткострокові ризики у 124 країнах, зібраних за допомогою опитування керівників Світового економічного форуму. Сфери, виділені у відповідях, стануть основою прийняття національних рішень та допоможуть зрозуміти, як короткострокові національні пріоритети ризиків можуть порівнюватися з глобальними ризиками та перспективами.

Нагадаємо, за даними Держдепу США, Росія намагається переконати своїх громадян у необхідності вторгнення до України.

Редактор: Євген Журавльов
    Реклама на dsnews.ua