• USD 36.6
  • EUR 37.6
  • GBP 44.4
Спецпроєкти

Верещук закликає українців виїхати з окупованих Запорізької й Херсонської областей: ЗСУ будуть звільняти

Віцепрем'єр, міністр з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій Ірина Верещук закликає мешканців окупованих районів Херсонської й Запорізької областей евакуюватися всіма можливими способами

Ірина Верещук
Ірина Верещук
Реклама на dsnews.ua

Про це Верещук сказала в ефірі телемарафону, передає "ДС".

"Як би важко не було на території, яка сьогодні підконтрольна українському уряду… все одно в будь-якому випадку перебування на території Херсонської чи Запорізької області в рази гірше і в рази небезпечніше", — зазначила віцепрем'єр.

"Навіть якщо їх буде депортовано в Росію, ми все одно знайдемо можливість допомогти людям повернутись. Навіть якщо доведеться через Крим, коли ми говоримо про Херсонську область – це треба робити, треба рухатися в даному напрямку. Треба шукати можливість виїхати, бо наші Збройні Сили будуть деокуповувати. Це будуть величезні бої. Я не хочу нікого лякати, всі і так все розуміють", — додала Верещук.

Віцепрем’єр закликала "евакуйовуватися всіма доступними способами".

На питання, чи є зараз можливість евакуації з окупованого півдня України, Верещук сказала: "Є, і люди про неї знають. Горизонтальна система комунікацій дуже добре діє. Ті, хто виїхали, мають і знають шляхи. Волонтери, ми долучаємось. Я не буду зараз публічно про це говорити, тому що це безпека людей, які сьогодні там везуть наших людей, евакуюючи їх з цього пекла, в якому вони опинилися".

Віцепрем’єр пояснила, що ворог використовує українців на окупованих територіях як живий щит.

"Наша артилерія мусить працювати, бо деокупація включає в себе збройне застосування сили. І якщо там є цивільні люди і, не дай боже, жінки і діти, уявіть, як себе повинні поводити наші Збройні Сили", — сказала вона.

Крім того, Верещук розповіла, що в місті Пологи Запорізької області "вже є повідомлення, коли хочуть забирати дітей в будинки дитини, якщо діти не будуть іти в школи чи садочки під юрисдикцією Росії". Вона підкреслила, що "краще не доводити ситуацію до таких критичних моментів".

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua