• USD 27.2
  • EUR 30.6
  • GBP 36.2
Спецпроєкти

Верховна Рада заборонила рекламу харчування для грудних дітей

Верховна Рада на засіданні 21 жовтня прийняла законопроєкт №4554 "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо приведення законодавства України у сфері дитячого харчування у відповідність до вимог законодавства ЄС"

Реклама на dsnews.ua

За прийняття законопроєкту в цілому проголосували 273 депутати, повідомляє "ДС".

Закон вводить поняття "дитяча суміш початкова", "дитяча суміш для подальшого годування", "дитяче харчування" та інші, які залежать від віку дитини.

Прийнятий закон вносить зміни в закон України "Про рекламу", які забороняють рекламу дитячих сумішей початкових та дитячих сумішей для подальшого годування з чітко визначеними винятками, яка має на меті зменшення впливу виробників дитячого харчування на рішення матерів про припинення годування грудьми та визначено розмір санкцій у вигляді штрафу за порушення у сфері реклами дитячих сумішей початкових та дитячих сумішей для подальшого годування.

Дозволяється реклама дитячих сумішей початкових та дитячих сумішей для подальшого годування шляхом її розміщення в спеціалізованих виданнях (в тому числі електронних) по догляду за дітьми грудного віку та/або дітьми раннього віку; в наукових виданнях (в тому числі електронних); в матеріалах (в тому числі електронних), які поширюються на семінарах, конференціях, симпозіумах з медичної тематики, призначених виключно для осіб, які мають кваліфікацію в галузі медицини, харчування або фармації.

Зазначена реклама може містити тільки науково підтверджену інформацію, а також інформацію, яка не виробляє враження, що штучне вигодовування є рівноцінним або має переваги в порівнянні з грудним вигодовуванням.

При цьому дозволяється реклама дитячих сумішей для подальшого годування за рішенням Міністерства охорони здоров'я про визнання України країною, яка не відноситься до країн з високим ступенем ризику дитячої смертності, з дотриманням усіх вимог.

Крім того, закон встановлює чіткі і строгі вимоги до молока і продуктів для дитячого харчування. Забороняється використовувати ароматизатори, барвники, консерванти, стабілізатори та інші речовини, які можуть впливати на якість дитячої суміші.

Редактор: Сергій Єфремов
    Реклама на dsnews.ua