• USD 28.1
  • EUR 34
  • GBP 38.2
Спецпроєкти

Верховний суд дозволив АМКУ розслідування проти Коломойського

Реклама на dsnews.ua

Верховний суд скасував рішення судів попередніх інстанцій, якими було заблоковано розслідування Антимонопольного комітету України (АМКУ) проти низки компаній з групи "Приват" олігарха Ігоря Коломойського

ВС направив справу на новий розгляд, інформує "ДС" із посиланням на "Лігу антитрасту".

У 2016 році АМКУ завдяки зібраним НАБУ доказам підійшов дуже близько до того, щоб оштрафувати 174 компанії-оператори АЗС групи "Приват", в тому числі "Укрнафту", за цінову змову на сотні мільйонів гривень, пише видання.

Втім, згодом "Укрнафта" через скандальний Окружний адмінсуд Києва домоглася вилучення з антимонопольної справи доказів, зібраних НАБУ. Серед них в тому числі була й електронне листування менеджерів компаній. Суди першої та апеляційної інстанції зобов’язали АМКУ не використовувати матеріали від НАБУ. Своєю чергою Комітет поскаржився до Верховного Суду та виграв.

12 листопада 2020 року Верховний суд скасував рішення попередніх інстанцій та направив справу на новий розгляд до суду першої інстанції.

В постанові Верховний суд зазначив, що АМКУ звернувся до НАБУ на законних підставах. Конституція України дозволяє втручання в особисте життя особи в інтересах економічного добробуту, оскільки однією з передумов останнього є підтримання державою в особі АМКУ належного рівня економічної конкуренції у господарській діяльності.

    Реклама на dsnews.ua