• USD 39.9
  • EUR 43.3
  • GBP 50.9
Спецпроєкти

Від дилетанта до лідера: Financial Times назвала Зеленського "Людиною року"

Президент України Володимир Зеленський став "Людиною року" за версією впливового американського видання Financial Times

https://president.gov.ua/
Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться в повідомленні на сайті Financial Times, повідомляє "Дс".

"Списаний багатьма українцями до лютневого вторгнення як щось на кшталт жарту, дилетант, який намагається відповісти на виклик високої посади, 44-річний Зеленський заслужив місце в історії завдяки своєму надзвичайному прояву лідерства та сили духу… Зеленський також став уособленням мужності та стійкості українського проти російської агресії. Саме з цих причин Financial Times обрала Зеленського людиною року", — пишуть журналісти.

Українського президента з його щоденними зверненнями порівнюють із легендарним британським прем'єром часів Уінстоном Черчіллем.

Зеленський, на думку Financial Times, подібний до Черчіллю, який виступив по радіо, щоб згуртувати свою країну під час бліцкригу.

Зеленський використовує соцмережі "для невпинної агітації за західну військову та фінансову підтримку, перетворивши тяжке становище свого народу на моральний важіль впливу на лідерів Європи та США", — наголошують журналісти.

Вони додають, що Зеленський переконав європейців взяти на себе величезні витрати на протистояння президенту Росії Володимиру Путіну та запропонувати Києву шлях до членства в ЄС.

"На цьому шляху він став прапороносцем ліберальної демократії у ширшому глобальному змаганні з авторитаризмом, яке може визначити перебіг 21 століття", — пише видання.

Крім того, Зеленського вважають антиподом Володимира Путіна, який ховається у Кремлі, чия "одержимість відновленням імперії коштувала десятки, можливо, сотні тисяч життів".

В інтерв'ю FT Зеленський згадує перші дні вторгнення і каже, що він: "Більше відповідальний, ніж хоробрий… Я просто ненавиджу підводити людей".

Журналісти також вважають, що рішення Зеленського залишитися в Києві на початку вторгнення замість того, щоб ухвалити пропозицію США про евакуацію, стало одним із найзначніших моментів у війні, надихнувши українських військових та народ на опір: "Це стало несподіванкою для українців та західних союзників, які мали низькі очікування від політичних лідерів країни.

Редактор: Євген Журавльов
    Реклама на dsnews.ua