• USD 28.4
  • EUR 32.3
  • GBP 38.6
Спецпроєкти

Відставка Разумкова: як Арахамія обґрунтував початок збору підписів

Керівник фракції "Слуга народу" Давид Арахамія у своєму зверненні щодо початку збору підписів про відкликання Дмитра Разумкова з посади голови парламенту посилається на ст. 76 Регламенту Верховної Ради України

Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

Арахамія просить спікера видати підписні листи, інформує "ДС".

У четвер, 30 вересня, Дмитро Разумков повідомив, що на його ім'я надійшло звернення із проханням про видачу підписних листів для збору підписів за його відставку. Звернення надіслав голова фракції монобільшості Давид Арахамія. Разумков пообіцяв не зволікати з видачею відповідного розпорядження Апарату ВРУ.

Свою пропозицію щодо збору підписів Арахамія обґрунтував виключно формально — статтею 76 Регламенту Верховної Ради.

"Голова… може бути в будь-який час відкликаний з посади… на його прохання, а також може бути відкликаний у зв'язку з незадовільною його роботою на цій посаді, в тому числі у разі відсторонення від ведення пленарних засідань три і більше разів протягом однієї чергової сесії, або через інші обставини, що унеможливлюють виконання ним своїх обов'язків. Дострокове припинення депутатських повноважень… має наслідком припинення його повноважень як Голови Верховної Ради України", — йдеться у згаданій статті.

Далі керівник "слуг" посилається на пункт 2 другої частини закону, в якому говориться, зокрема, що пропозиції про відкликання спікера ВРУ (крім відкликання за його особистою письмовою заявою) можуть вноситися "не менш як однією третиною народних депутатів від конституційного складу Верховної Ради за їх підписами (підписні листи подаються в оригіналі, на них зазначаються прізвище, ім'я, по батькові народного депутата, номер його посвідчення та проставляється особистий підпис, який може бути відкликаний тільки до включення питання до порядку денного сесії Верховної Ради)".

Згідно із процедурою, для винесення питання про відкликання спікера парламенту на голосування має бути зібрано мінімум 150 підписів. Для ухвалення відповідного рішення знадобиться щонайменше. 226 голосів народних депутатів

Таким чином, якщо Апарат ВРУ найближчим часом видасть підписні листи, то "слуги народу" будуть збирати підписи за відставку Разумкова у Трускавці, куди вони їдуть найближчими вихідними для проведення "виїзного засідання фракції". Цілком ймовірно, що відставку Разумкова розглянуть вже у вівторок, 5 жовтня. Дмитра Разумкова на засідання в Трускавці не запрошували.

Раніше спікер Дмитро Разумков заявляв, що не планує йти з посади, проте він допустив, що у нардепів є можливість його звільнити 226 голосами.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua