• USD 40.5
  • EUR 43.4
  • GBP 51.4
Спецпроєкти

Відсторонення заступника директора НАБУ Гізо Углави є дискредитацією з метою заміни всього керівництва, – експерт

Першого заступника директора НАБУ Гізо Углаву тимчасово усунули від виконання обов’язків через звинувачення у можливому витоку інформації

Реклама на dsnews.ua

На думку Тараса Загороднього, керуючого партнера "Національної антикризової групи", це є замовною кампанією, мета якої полягає у дискредитації Углави і, як наслідок, всього НАБУ.

"Відстороненням від виконання обов’язків було створено такі умови, коли Углава не може захищатися публічно, не може дати інтерв’ю і викласти свою версію подій, бо тоді це вважатиметься тиском на слідство і маніпуляцією або ж взагалі опосередкованим визнанням провини. У нас же як – якщо ти захищаєшся, то, значить, є від чого і чому", — вважає експерт.

Він вважає, що складно уявити, як Углава з його 20-річним досвідом роботи на керівних посадах прокуратури Грузії та 10-річним досвідом керування НАБУ (власне, він його створив), міг спокійно передавати, як пишуть ЗМІ, вищим посадовцям чи комусь іще дані про кримінальні справи.

Загородній впевнений, що, скоріш за все, після двомісячного відсторонення проти Углави не буде жодного доказу.

"Але ніяких доказів замовникам і непотрібно, бо зараз цей штучний скандал можуть роздути до такого рівня, що буде легше замінити все керівництво НАБУ (і громадська думка з цим, скоріш за все, погодиться) або взагалі паралізувати його нормальну роботу", — сказав він.

За його словами, час для дискредитації було обрано невипадково: якраз тоді, коли має початись аудит Бюро.

"Тобто ми спостерігаємо інформаційний тиск на НАБУ. Нас готують до того, що Углаву буде звільнено (без суду!), а його місце посяде хтось керований та слухняний, — додав Загородній. — Ті інтриги, які зараз виникли навколо керівництва НАБУ, зокрема з Углавою, навряд чи покращать роботу бюро. Це дуже схоже на сплановану дискредитацію Углави та всього НАБУ. А головне завдання, щоб не дестабілізувати роботу НАБУ, а допомогати в правильній організації його роботи".

    Реклама на dsnews.ua