• USD 27.3
  • EUR 30.8
  • GBP 36.2
Спецпроєкти

Глава МВС розповів про нові види підроблених COVID-сертифікатів

Більшість випадків поширення підроблених COVID-документів є звичайним шахрайством, але є й випадки надання медиками "майже оригінальних" документів

Види підроблених COVID-сертифікатів;
Види підроблених COVID-сертифікатів; / Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

Про це Міністр внутрішніх справ України Денис Монастирський розповів в етері телеканалу ICTV, передає "ДС".

"Яким чином зловживають і які найбільш поширені ситуації щодо підробки сертифікатів? Перше. У більшості випадків, коли кіберполіція перевіряла ситуацію щодо підроблених сертифікатів — звичайне банальне шахрайство. У 90% випадків громадян просто обманюють, виманюючи $100 або $200, щоб запропонувати ПЦР-тест", — сказав міністр.

Друга категорія підробки документів — за допомогою сторонніх програм, "коли просто малюється картинка, умовний QR-код, який нікуди не веде".

"У такому разі поліцейський чи прикордонник встановлює, що немає прив'язки до відповідної бази, і одразу людина їде до райвідділу поліції, оформлюються матеріали кримінального провадження", — зазначив Монастирський.

Найнебезпечнішим видом підробки COVID-документів є третій варіант, коли справа стосується зловживань з боку медиків.

"Є випадки, коли окремі недобропорядні медики пропонують підроблені сертифікати. Це найбільша шкода… Справді, людина отримує сертифікат, іноді навіть пропонується внесення даних до додатку "Дія", тобто вона майже оригінальна", — пояснив міністр.

Політик запевнив, що і такі випадки поліція також виявляє шляхом "контрольних закупівель".

"Поліція буде дуже жорсткою в таких ситуаціях. Думаю, що і позиція міністра охорони здоров'я буде такою ж щодо керівників таких медустанов", — підсумував Монастирський.

Нагадаємо, шахраї створили фейковий додаток "Дія". Мета — створювати підробки COVID-сертифікатів.

Як писала "ДС", поліція в поточному році відкрила більше 800 кримінальних проваджень за фактами підробки ПЛР-тестів на коронавірусну інфекцію, а також сертифікатів про вакцинацію від COVID-19.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua