• USD 29.3
  • EUR 30.8
  • GBP 36.4
Спецпроєкти

"Він не розвідник, а СБУ-шник": Зеленський каже, що Бурба розганяв Майдан і торгував інформацією

Президент Володимир Зеленский заявив, що екскерівник ГУР Василь Бурба брав участь у розгоні Революції гідності, а також торгував розвідувальною інформацією. Він назвав спецоперацію з затримання "вагнерівців" операцією "Бурба"

Реклама на dsnews.ua

Про це Зеленський заявив на пресконференції, передає "ДС".

"В цілому я вважаю, що це була спецоперація під назвою Бурба. І вона, слава Богу, вже закінчилась", — сказав Зеленський.

Він заявив, що особисто Бурбу не дуже добре знав, але коли прийшов до влади, хотів його звільнити з посади, адже розвідники начебто не дуже добре про нього відгукувались.

Президент повідомив, що Бурба керував блокуванням транспорту при спробах розігнати Майдан.

Попри те, за словами Зеленського, президент Порошенко вирішив зберегти Бурбу в системі і поставив його керівником розвідки, хоча той до того не працював ніколи розвідником.

"Вони були по різні боки на Майдані, але потім так виявилось, що в одній команді".

"Він не розвідник, а СБУ-шник і особисто жодних операцій не виконував, на відміну від чинного голови розвідки, який прекрасно знає всі деталі", — сказав президент.

Зеленський також повідомив, що Бурба проживав поруч із резиденцією президента і начебто відремонтував свій будинок за 11 млн. Зеленський пояснив, що Бурба займався своєрідним бізнесом: передавав певну інформацію і за неї отримував гроші.

"Він бізнесмен, але це розвідка, а не Бесарабка. Такий керівник розвідки мене не влаштовує", — підсумував президент.

Як писала "ДС", колишній очільник Головного управління розвідки Міноборони Василь Бурба розкрив деталі отримання вказівки про перенесення спецоперації із затримання бойовиків ПВК "Вагнера". За його словами, очільник Офісу президента Андрій Єрмак повідомив розвідникам, що президент Володимир Зеленський особисто розпорядився перенести затримання "вагнерівців".

Також, на його думку, серед людей у владних кабінетах є "кріт", який зливає інформацію ворогу.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua