• USD 26.8
  • EUR 31.9
  • GBP 37.3
Спецпроєкти

Вітренко назвав умову згоди України на запуск "Північного потоку-2"

Європейський Союз має гарантувати Україні збереження транзиту газу після запуску газопроводу "Північний потік-2", що є для нашої країни прийнятною гарантією

Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

Про це заявив глава НАК "Нафтогаз України" Юрій Вітренко на форумі "Україна 30", передає "ДС" з посиланням на "РБК-Україна".

"Для нас важливо фізично зберегти транзит, щоб він йшов через Україну… Ми не хочемо ще один Будапештський меморандум. Ми маємо надію, що європейські компанії забронюють відповідні потужності і будуть отримувати газ фізично на кордоні України з Росією. Це буде гарантією того, що газ буде йти через Україну і після 2024 року, коли закінчується поточний контракт з "Газпромом", — сказав він.

За словами глави "Нафтогазу", така вимога України виходить з того, що російський "Газпром" — це велика кількість ризиків, оскільки Росія дуже часто не дотримується контрактних зобовʼязань.

У той же час Вітренко наголосив, що російський проект "Північний потік-2" — це питання не економіки, а безпеки і політики.

Як повідомляла "ДС", міністр закордонних справ Дмитро Кулеба заявив, що Україна буде вимагати компенсацій у разі запуску магістрального газопроводу "Північний потік-2" за двома принципами: забезпечення безпеки і виконання Мінських угод.

Редактор: Марія Чиренко
    Реклама на dsnews.ua