• USD 27.2
  • EUR 32.4
  • GBP 37.9
Спецпроєкти

Візит Блінкена в Україну: в МЗС озвучили основні очікування

Візит державного секретаря США Ентоні Блінкена до Києва, який відбудеться 5-6 травня, в першу чергу, розглядається "як сигнал надзвичайно потужної підтримки з боку Сполучених Штатів у протидії російській гібридній агресії"

Ентоні Блінкен
Ентоні Блінкен
Реклама на dsnews.ua

Про це в ефірі телеканалу "Україна 24" заявив заступник міністра закордонних справ України Євген Єнін, передає "ДС".

Також він озвучив інші основні очікування української влади від візиту іноземного гостя і зазначив, що Київ стане першою європейською столицею, яку держсекретар США відвідає з повноцінним двостороннім візитом.

"Ми розраховуємо на посилення нашої підтримки як в політичній, так і в оборонній сфері з боку нашого головного союзника в сфері безпеки. Ми розраховуємо на подальшу підтримку Сполученими Штатами курсу реформ, а також модернізацію всіх сфер життєдіяльності, перш за все тих, які, безумовно, пов'язані з національною безпекою і обороною", — розповів Єнін.

Крім того, за словами, заступника міністра, планується обговорити питання активізації взаємодії в сфері торгівлі та інвестицій.

"Будемо говорити про збільшення потенціалу взаємного співробітництва в рамках міжнародних організацій. Будемо говорити про механізми технічної допомоги, яких на сьогоднішній день потребує українська економіка, включаючи енергетичний сектор", — уточнив Єнін.

Нагадаємо, держсекретар США Ентоні Блінкен буде перебувати з офіційним візитом в Україні на початку травня. Разом з ним до Києва завітає і його заступник з політичних питань Вікторія Нуланд, добре відома в Україні.

Раніше "ДС" оприлюднила програму візиту Блінкена в Україні. При цьому Офіс президента України обмежив кількість представників ЗМІ на зустрічі Володимира Зеленського та Ентоні Блінкена.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua