• USD 41.4
  • EUR 45.3
  • GBP 53.8
Спецпроєкти

Візит Орбана до України: стали відомі перші підсумки

Прем'єр-міністр Угорщини Віктор Орбан відвідав Україну та зробив низку заяв щодо російсько-української війни — зокрема, про те, що Угорщина хоче підписати із Україною двосторонню угоду про співпрацю між державами

Реклама на dsnews.ua

Про це він сказав на пресконференції із президентом України Володимиром Зеленським, передає "ДС".

"Ми бажаємо налагодити відносини між нашими країнами. Ми бажаємо підписати глобальну угоду про співпрацю з Україною, подібну до тих угод, які діють у нас з іншими нашими країнами-сусідами", — заявив Орбан.

Глава уряду Угорщини також додав, що намагатиметься "закрити усі попередні суперечки та сконцентрувати увагу на майбутньому".

Орбан також заявив, що Угорщина не проти долучитись до модернізації української економіки "відповідно до наявних можливостей".

У відповідь президент України зазначив, що можлива у майбутньому угода про двосторонню співпрацю "регулюватиме всі взаємовідносини та може бути заснована на дзеркальному підході до двосторонніх відносин.

"Наші команди продовжать роботу над деталями спільних рішень", – резюмував Зеленський.

Зеленський подякував Орбану за підтримку українців, гуманітарну допомогу та участь у першому Глобальному саміті миру.

"Це говорить про готовність Угорщини бути ефективною для повернення реальної довготривалої безпеки як нашій країні, так і всьому нашому регіону", — зазначив він.

За його словами, на зустрічі предметно обговорили, як Будапешт надалі може виявити своє лідерство. Зокрема, у підготовці наступного саміту. Президент наголосив, що другий саміт миру може пройти ще 2024 року, тому підготовка має завершитися найближчими місяцями.

На думку Зеленського, важливо, щоб головування Угорщини було ефективним. Тому що, попри розбіжності у політичних поглядах, усі хочуть бачити європейську політику однаково дієвою.

"Ми говорили про співпрацю на рівні ЄС. Про те, чого очікуємо за час угорського головування. Ми вже розпочали переговори про вступ України. Ми готуємо умови для договору про членство. Це тривалий процес, дуже копіткий, але в ньому постійно потрібні прогрес та динаміка", — додав президент.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua