• USD 27
  • EUR 30.3
  • GBP 36
Спецпроєкти

Питання щодо зниження виборчого віку в Україні поки поставили на паузу, — "слуга" Санченко

У партії "Слуга народу" раніше обговорювали зниження виборчого віку в Україні, однак зараз це питання вирішили поставити на паузу

Виборчий вік зазвичай прив'язаний до інших прав
Виборчий вік зазвичай прив'язаний до інших прав
Реклама на dsnews.ua

Про це розповів нардеп від "Слуги народу", голова молодіжного крила партії Олександр Санченко, передає "ДС" з посиланням на "РБК-Україна".

"Це лежить десь на столі, може, ми наступного року повернемося до цієї ідеї, принаймні почнемо дискусію, почуємо, що інші партії думають про це, наскільки суспільство підтримує, наскільки молодь сама готова за це боротися", — зазначив Санченко.

Він додав, що концептуально підтримує зниження виборчого віку. За словами депутата, якщо у людини в 16 років з'являється паспорт, з'являється й більше відповідальності за свої дії, а отже було б правильно збалансувати це додатковими правами, зокрема правом голосувати на виборах.

Своєю чергою координаторка Громадянської мережі "Опора" Ольга Айвазовська зазначила, що така ініціатива цілком підтримується, однак наразі активно не обговорюється.

"Тут немає нічого екстраординарного. Виборчий вік зазвичай прив'язаний до інших прав: укладати угоди, працювати за наймом тощо. Якщо ви можете піти на роботу, то чому не можете йти голосувати? Я не відкидаю таку ідею, але не скажу, що вона у нас активно десь обговорюється", — розповіла виданню Айвазовська.

Водночас директор соціологічної групи "Рейтинг" Олексій Антипович наводить аргументи проти включення українських підлітків у виборче життя. У першу чергу — їхня здатність в такому віці зробити усвідомлений вибір.

"Чи доросла Україна до того, щоб знизити вік, щоб молодь прийшла на дільниці і зробила раціональний вибір, не завдяки тік-току, а на основі якоїсь оцінки ситуації — у мене є сумніви", — заявив він.

Як писала "ДС", у Міністерстві цифрової трансформації заявили про технічну готовність до впровадження онлайн-голосування в Україні, однак додали, що це також і залежить від Центрвиборчкому і парламенту, який повинен створити відповідну нормативну базу.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua