• USD 41.5
  • EUR 45.2
  • GBP 53.6
Спецпроєкти

Противник у вересні випустив по Україні рекордну кількість дронів

Впродовж місяця Україну атакував 521 безпілотник. Більшість ударів прийшлося на припортову інфраструктуру

Ворожий дрон
Ворожий дрон
Реклама на dsnews.ua

Росія у вересні випустила по Україні рекордну кількість "Шахедів", пише "ДС" з посиланням на інформацію оприлюднену військовим оглядачем Олександром Коваленком.

У вересні було встановлено абсолютний рекорд із застосування Shahed-136 російськими окупантами — 521 БПЛА. 

За словами Коваленка, попередній рекорд був у травні 2023 року, тоді росіяни застосували 413 дронів-камікадзе. Потім було падіння інтенсивності нальотів: у червні – 197, у липні – 246, у серпні – 167.

Експерт не впевнений, що різке зростання атак у вересня пов'язане із запуском виробництва Shahed-136 в Росії. Він стверджує, що у них із цим виробництвом — великі проблеми.

"Терміни постачання були зірвані, оскільки гостра залежність виробництва від постачання контрабандних запчастин збереглася і ні на якийсь замкнутий цикл з нуля Росія в найближчій перспективі не вийде, у питаннях виробництва Shahed-136 зберігаючи залежність від Ірану", — написав він.

Коваленко припускає, що Іран наростив обсяги виробництва, внаслідок чого Росія змогла наростити інтенсивність ударів по Україні, однак і тут є нюанси.

"Коли Росія звернулася до Ірану за постачанням Shahed-136, виробничі потужності, що були виключно ручними, а не автоматизованим складанням, дозволяли в місяць збирати до 50 Shahed-136. До кінця 2022 року Іран зміг наростити виробництво до 100 Shahed-136 на місяць. Не виключено, що станом на травень цей показник сягав 150-200", — зазначив він.

Найімовірніше, причиною рекордного зростання у вересні стало залучення накопиченого БК, вважає експерт.

Більшість ударів припадала у вересні по Одеській області, дунайській портовій інфраструктурі та зерновим хабам. Російські окупанти продовжують зерновий терор, використовуючи варіативні маршрути з пошуком напрямків із найменшою протиповітряною компонентою. І з урахуванням скорочення числа збитих Shahed-136 їм це вдається.

"Це вкотре порушує питання про надання нашими партнерами більшої кількості коштів ППО, як гарматного, так і зенітно-ракетного типу, для протидії Shahed-136. Оскільки кожна тисяча тонн згорілого зерна в порту Рені або Ізмаїла це голодне плем'я аборигенів десь у регіоні Сахеля і тисяча, за добу, нових "громадян" ЄС, які прибули звідти, де всією душею "поділяють" європейські цінності, дуже "люблять" французьку філософію та живопис епохи ренесансу", — резюмує Коваленко.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua