• USD 27.9
  • EUR 33.9
  • GBP 39.4
Спецпроєкти

Вовку вручили повістку: НАБУ опублікувало відео "гонитви" за главою ОАСК

Реклама на dsnews.ua

Національне антикорупційне бюро України (НАБУ) вручило повістку на судове засідання голові Окружного адміністративного суду Києва Павлу Вовку у якості підозрюваного

Про це йдеться в повідомленні на Twitter-сторінці НАБУ, передає "ДС".

Відзначається, що Вовка чекають 5 січня 2021 на судовому засіданні.

На відео, яке опублікувало Бюро, суддя Вовк без верхнього одягу біжить засніженим тротуаром, а детектив зачитує йому вимогу прийти на засідання суду.

В кінці відео Вовк викинув повістку зі своєї машини та втік.

Відзначається, що повістку йому вручили під час святкування, яке організував колишній народний депутат, президент одного з юридичних вузів.

Крім Вовка на святкуванні були присутні і голова і судді Конституційного суду України, які мають "статус свідків у кримінальному провадженні щодо захоплення державної влади шляхом встановлення контролю над Вищою кваліфікаційною комісією суддів України, Вищою радою правосуддя, створення штучних перешкод у їх роботі, а також шляхом втручання в діяльність державних діячів".

Вовк більше 3 місяців не з'являвся на засідання суду, де йому мають обрати запобіжний захід. Також повістки ігнорували в ОАСК.

У НАБУ повідомили, що через його неявку в суд, відсутність за місцем проживання, приховування від детективів намагалися оголосити Вовка в розшук, проте протягом місяця генпрокурорка Ірина Венедиктова так і не відреагувала на ці клопотання: "генпрокурор без будь-яких причин і пояснень їх не підписала і не направила до Вищої ради правосуддя".

Також у відомстві, додали що 23 грудня Вовк вкотре "продемонстрував зневажливе ставлення до вимог закону — не з'явився в ВАКС, де мало відбуватися судове засідання по обранню йому запобіжного заходу".

Суд відклав засідання до 5 січня 2021 року. Початок — о 9:30.

У Бюро назвали абсурдною ситуацію, коли голова суду ігнорує виклики до іншого суду і використовує свій імунітет, щоб ухилитися від кримінальної відповідальності.

"Відсутність належного реагування на ситуацію з боку генерального прокурора і Вищої ради правосуддя, ігнорування ініційованих НАБУ клопотань свідчать про системну кризу в правоохоронній та судовій системі", — відзначають в НАБУ.

Слідство сподівається, що 5 січня засідання суду все-таки відбудеться і Вовку вдасться обрати запобіжний захід.

Нагадаємо, 3 листопада НАБУ оголосило в розшук голови Окружного адмінсуду Києва Павла Вовка у зв'язку з тим, що він систематично ігнорував повістки від слідства, не з'являвся на допити та інші процесуальні дії.

НАБУ підозрює ряд суддів ОАСК в створенні злочинної організації, одержанні неправомірної вигоди за вплив, втручання в діяльність державного діяча, а також в організації дій, спрямованих на захоплення влади. У справі фігурують глава Окружного адмінсуду Києва Вовк, заступники глави ОАСК Володимир Келеберда і Євген Аблов, судді ОАСК Ігор Погребніченко, Ігор Качур та Олексій Огурцов і вже колишній глава Державної судової адміністрації Зіновій Холоднюк.

    Реклама на dsnews.ua