• USD 41.5
  • EUR 45.2
  • GBP 53.6
Спецпроєкти

ВРП підтримала звільнення ексочільника Верховного суду Князєва

Перша Дисциплінарна палата Вищої ради правосуддя підтримала рішення щодо звільнення Всеволода Князєва з посади судді Верховного суду.

Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

Про це йдется у повідомлення пресслужби ВРП, передає "ДС".

"Перша Дисциплінарна палата Вищої ради правосуддя ухвалила рішення про притягнення судді Верховного Суду Всеволода Князєва до дисциплінарної відповідальності та застосування до нього дисциплінарного стягнення у виді подання про звільнення з посади", — повідомляє Рада.

Зазначається, що рішення ухвалено за результатом розгляду дисциплінарної справи, відкритої 15 квітня, через незаконно отриманий "подарунок" у вигляді оренди чотирикімнатної квартири у Києві за 1000 гривень на місяць.

У ВРП додали, що у разі ухвалення органом, що розглядає справи про притягнення до дисциплінарної відповідальності суддів, рішення про застосування до судді дисциплінарного стягнення у виді подання про звільнення судді з посади такий суддя автоматично тимчасово відстороняється від здійснення правосуддя до ухвалення рішення про його звільнення з посади Вищою радою правосуддя.

 Центр протидії корупці уточнює, що судді вважаються тимчасово відстороненими від здійснення правосуддя без ухвалення Вищою радою правосуддя окремого рішення.

Нагадаємо,15 травня 2023 року силовики затримали колишнього голову Верховного суду Всеволода Князєва на можливому хабарі у розмірі 2,7 млн доларів.

Наступного дня пленум Верховного суду підтримав його дострокове припинення повноважень.Також Князева позбавили посади голови суду.

31 січня 2024 року суддя вийшов із СІЗО, після того, як було внесено заставу у розмірі 18,168 млн гривень.

6 лютого Вища рада правосуддя (ВРП) тимчасово усунула Всеволода Князєва від здійснення правосуддя.

Редактор: Євген Журавльов
    Реклама на dsnews.ua