• USD 36.6
  • EUR 40
  • GBP 44.8
Спецпроєкти

В'ятрович заявив, що всі "слуги", крім Бужанського, відкликали скандальні "мовні поправки"

Народні депутати відкликали більшість поправок до бюджетного законопроєкту №5551-2, що стосуються вживання української мови. Не відкликав правки тільки одіозний політик Максим Бужанський

Володимир В'ятрович
Володимир В'ятрович
Реклама на dsnews.ua

Про це сказав народний депутат від "Європейської солідарності" Володимир Вʼятрович, передає "ДС" з посиланням на "hromadske"

"Наразі маємо інформацію від ініціаторів цих поправок, вони особисто сказали, що свої поправки відкликають", — сказав Вʼятрович.

За словами В'ятровича, свої поправки відкликали всі парламентарі, окрім "слуги народу" Максима Бужанського, – і 14 липня бюджетний комітет має підтвердити відкликання поправок. 

"Я думаю, що поправки Бужанського просто не будуть мати підтримки [серед депутатів під час голосування], навіть серед "слуг народу"", – вважає нардеп від "ЄС".

За словами Вʼятровича, "слуги народу" подали до законопроєкту про зміни до держбюджету на 2021 рік 4 поправки, які стосуються мови.

Поправки №13-14 виводять створення та показ фільмів і телепрограм з-під дії закону про українську мову. Їх внесли голова партії "Слуга народу" Олександр Корнієнко та "слуга"-мажоритарник зі Львівської області Орест Саламаха відповідно.

Поправка №16, яку подав "слуга" Андрій Клочко, прибирає необхідність держслужбовцям, які зараз обіймають посади, підтверджувати володіння українською мовою. 

Поправка №17 від Бужанського передбачає зміни до закону про мову і всіх освітніх законів: вона прибирає штрафи за порушення мовного закону і дозволяє навчання російською в школах. Бужанський продовжує наполягати на ній.

Уповноважений із захисту державної мови Тарас Кремінь зустрівся з головою Верховної Ради Дмитром Разумковим щодо внесених поправок і висловив занепокоєння, що у разі ухвалення ці поправки суттєво звузять застосування державної мови.

Окрім того, Кремінь наголосив, що внесення їх не відповідає визначеній Регламентом Верховної Ради процедурі: вони не відповідають предмету правового регулювання самого законопроєкту № 5551-2.

Як писала "ДС", раніше низка народних депутатів фракцій "Голос" та "Європейська солідарність" заявили, що до другого читання законопроєкту №5551-2 "Про внесення змін до Закону України "Про Державний бюджет України на 2021 рік" щодо спрямування коштів на ремонтно-реставраційні роботи пам'яток культурної спадщини" подані поправки, які нівелюють дію закону про державну мову. Зазначалося, що поправки подали представники "Слуги народу", їх мають розглянути у четвер, 15 липня.

Разом з тим голова фракції "СН" Давид Арахамія висловив сумніви, що ці "мовні поправки" знайдуть підтримку в Раді.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua