• USD 26.3
  • EUR 30.6
  • GBP 36.3
Спецпроєкти

Вибори в Німеччині: посол України запевнив, що Берлін не відмовиться від "Нормандії"

Німеччина підтримуватиме роботу "нормандської четвірки" незалежно від результатів виборів, за підсумками яких буде сформовано новий уряд

Реклама на dsnews.ua

Про це заявив посол України в Німеччині Андрій Мельник в ефірі "Суспільного", передає "ДС".

Дипломат зазначив, що під час візиту до Німеччини міністра закордонних справ Дмитра Кулеби були проведені зустрічі з лідерами Соціал-демократичної партії і Християнсько-демократичного союзу, серед яких був і один з лідерів СДПН Олаф Шольц.

"Саме під час цієї дуже тривалої та ґрунтовної розмови ми почули із перших вуст готовність Берліна і після виборів продовжити активність у нормандському форматі. Якою вона буде? Наразі важко говорити, наскільки зміняться акценти, підходи, адже зрозуміло, що не буде такого як до сьогодні, коли пані Меркель що два-три тижні дзвонила Путіну підтримувала прямий контакт із нашим президентом та французькою стороною", — сказав він.

За словами Мельника, поки важко говорити про перспективи прориву в переговорному процесі.

"Ми точно можемо виходити з того, що цей курс "малих кроків" буде продовжений. Німці зацікавлені, щоб "нормандія" збереглася, адже йдеться так само і про їх імідж, про те чи зможе німецька дипломатія, німецька еліта звершити успішно те, що почала пані Меркель разом із тодішнім президентом Олландом (Франсуа Олланд — ред.) Франції у лютому 2015 року. Одна справа почати, інша справа довести до логічного завершення, до успішного завершення насамперед для України. А це може бути лише повна деокупація сходу України, припинення воєнних дій, і повна реалізація Мінську", — зазначив Мельник.

На його думку, "лакмусовим" папірцем нової коаліції в Бундестазі стане саме готовність майбутнього федерального канцлера дійсно брати на себе ще більше відповідальності, сміливості і брати на себе ініціативу (в питанні врегулювання ситуації в Україні).

"Адже посередництво не означає нейтральність. посередництво означає комунікацію, забезпечення комунікації, надання майданчику і так само залучення всіх можливих важелів, які є, а цих важелів у німецької сторони більш ніж достатньо", - констатував Мельник.

Як повідомляла "ДС", 26 вересня в Німеччині пройшли парламентські вибори. Чинний канцлер ФРН Ангела Меркель не висунула свою кандидатуру на цих виборах, тому покине пост після формування нового уряду.

Згідно з даними екзитполів, Соціал-демократична партія і Християнсько-демократичний союз набирають приблизно однакову кількість голосів виборців. Їх результат коливається в районі 25%. Однак в даній статистиці не враховано волевиявлення тих, хто направив бюлетень поштою.

Редактор: Марія Чиренко
    Реклама на dsnews.ua