• USD 39.8
  • EUR 42.4
  • GBP 49.5
Спецпроєкти

Хабарі на медзакупівлях: заступнику голови Запорізької облради оголошена підозра

Заступнику голови Запорізької облради, його помічнику та місцевому депутату оголошено про підозру у наданні неправомірної вигоди по схемах медичних закупівель на загальну суму понад 650 тис грн

Реклама на dsnews.ua

Про це повідомляє Спеціалізована антикорупційна прокуратура, передає "ДС".

Слідство встановило, що заступник голови Запорізької облради як організатор вчинення злочинів, взяв на себе загальне керівництво, розробку та корегування детального плану діяльності, а також розподілення ролей та налагодження комунікації. Крім того, особа використовувала свої особисті зв’язки, в тому числі і в правоохоронних органах. Депутат Запорізької обласної ради відповідно до розподілу ролей виступав виконавцем злочинів, а помічник – залучений як співучасник.

З липня 2023 року по лютий 2024 року слідством задокументовано 4 передачі грошових коштів на загальну суму понад 650 тис. грн одному з директорів медичного закладу охорони здоров'я. Цей директор сприяв перемозі наперед визначених компаній у медичних закупівлях, а також вчиняв інші фінансові операції медзакладом в інтересах фінансових установ, зокрема відкрив банківський рахунок та розмістив на ньому кошти.

Дії осіб кваліфіковані:

  • заступника голови Запорізької облради – ч. 3 ст. 27, ч. 4 ст. 369 КК України; 
  • його помічника – ч. 5 ст. 27, ч. 4 ст. 369 КК України;
  • депутата вказаної облради – ч. 4 ст. 369 КК України

Осіб було викрито "на гарячому" одразу після надання ними чергової частини грошових коштів. Досудове розслідування триває.

Як повідомляла "ДС", 19 лютого НАБУ та САП затримали на хабарі заступника голови Запорізької обласної ради, його помічника та депутата цієї облради.

Редактор: Марія Чиренко
    Реклама на dsnews.ua