• USD 28
  • EUR 33.5
  • GBP 38.5
Спецпроєкти

Я не боюся політичної кризи, — Зеленський

Реклама на dsnews.ua

Президент Володимир Зеленський оголосив, що не боїться політичної кризи і не займається узурпацією влади

Таку заяву Зеленський зробив сьогодні в ефірі "Свободи слова" на телеканалі ICTV, інформує "ДС".

Що стосується політичної кризи — я цього не боюся. Я діяв як президент, захищаючи державу. Це перше. Друге. Що стосується узурпації влади, то я нікого з цих суддів півтора року не знав. Я не знав їхніх прізвищ і не спілкувався. Я спілкувався тільки з главою Конституційного суду ", — сказав Зеленський.

За словами президента, він пояснював чолі КСУ, що є "червоні лінії" для українського суспільства — це Вищий антикорупційний суд, земельна реформа, банківська реформа.

"Ми це обіцяли, ми це робили, вводили ці реформи", — зазначив президент.

"Ми чули голову Конституційного суду на пресконференції …. У нас війна. У нас тимчасово окупований Крим Росією, а ти купуєш в 18 році, ти, глава Конституційного суду, купуєш землю. Не хочу зараз говорити про моральні речі … Але питання справедливе, чому ви не задекларували цю землю? Відповідь: а я не знав, як. То про яку узурпацію влади ми зараз говоримо?", — додав глава держави.

Як писала "ДС", у ніч на 30 жовтня президент Володимир Зеленський подав до Верховної Ради законопроєкт, яким пропонує припинити повноваження чинного складу Конституційного суду України (КСУ).

Нагадаємо, 27 жовтня КСУ визнав неконституційним положення про кримінальну відповідальність за недостовірне декларування, а також забрав частину контролюючих функцій у Нацагентства з питань запобігання корупції. Зокрема, було скасовано право НАЗК вести моніторинг доходів і витрат суддів. 28 жовтня НАЗК відповідно до рішення КСУ закрило доступ до реєстру електронних декларацій.

Європейський Союз направив лист до Верховної Ради та Офісу президента, в якому йдеться про "занепокоєння і стурбованість" щодо рішення КСУ. Посли країн "Великої сімки" також стурбовані "зусиллями скасувати антикорупційні реформи". 29 жовтня Кабмін на позачерговому засіданні зобовʼязав НАЗК відкрити доступ до декларацій. Відповідне рішення було оприлюднено на сайті уряду.

    Реклама на dsnews.ua