• USD 40.4
  • EUR 43.5
  • GBP 51.6
Спецпроєкти

Як і коли в Україні зростатимуть тарифи на комуналку

Національний банк України оприлюднив інфляційний звіт з прогнозами

Ціни на комуналку
Ціни на комуналку
Реклама на dsnews.ua

Тарифи на окремі комунальні послуги в Україні зростатимуть і під час війни. Проте значне підвищення очікується тільки у повоєнний період, — про це сказано в "Інфляційному звіті" Національного банку України, пише "ДС".

Важливим чинником стримування інфляції залишався мораторій на підвищення тарифів на окремі послуги ЖКГ, зокрема газ, гарячу воду та опалення. Тарифи на електроенергію для домогосподарств у червні підвищилися дещо більше, ніж очікував НБУ, однак це не завадило подальшому зниженню адміністративної інфляції.

На прогнозному горизонті адміністративна інфляція залишатиметься високою. У 2024 році вона зросте до 15% насамперед через подальше подорожчання тютюнової продукції (внаслідок підвищення акцизів) та окремих послуг ЖКГ, зазначають в НБУ.

Згідно з очікуваннями НБУ, у 2025 році адміністративна інфляція пришвидшиться до 19% передусім на тлі завершення дії мораторію на підвищення тарифів на газ, гарячу воду та теплопостачання та "об'єктивної необхідності їхнього підвищення".

"З огляду на високу соціальну значущість цього питання, очікується, що підвищення тарифів буде поетапним і триватиме впродовж кількох років разом із розширенням соціальної підтримки", — прогнозують в НБУ.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua