• USD 26.3
  • EUR 30.4
  • GBP 35.9
Спецпроєкти

Мовний омбудсмен закликав запровадити санкції проти телеканалів "Інтер", "1+1" та "Україна"

Уповноважений з питань захисту державної мови України Тарас Кремінь закликав скликати засідання Ради національної безпеки (РНБО), щоб розглянути питання про запровадження санкцій відносно телеканалів, які, за словами чиновника, систематично порушують мовне законодавство

Тарас Кремінь
Тарас Кремінь / Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться у повідомленні омбудсмена в Facebook, передає "ДС".

Кремінь нагадав, що рівно 2 місяці тому, 16 липня, вступили в силу норми мовного закону, спрямовані на повний перехід культурних заходів і мовників на українську мову. За словами омбудсмена, за цей час йому надійшло понад 80 звернень громадян про можливе недотримання мовного закону 25-ма каналами.

"Основна частина звернень стосувалась діяльності телеканалів "Україна", "Інтер" і "1+1 ", — уточнив Кремінь.

Секретаріат омбудсмена вже почав 5 заходів щодо контролю за застосуванням державної мови:

  • товариством з обмеженою відповідальністю "Телерадіокомпанія "Студія 1+1";
  • приватним акціонерним товариством "Телеканал "Інтер";
  • товариством з обмеженою відповідальністю Міжнародна комерційна телерадіокомпанія (ICTV);
  • товариством з обмеженою відповідальністю "Телеканал "МЕГА";
  • товариством з обмеженою відповідальністю "Телерадіокомпанія "Україна".

Кремінь також згадав, що Конституційний Суд у своєму рішенні від 14 липня визначив, що "посягання на юридичний статус української мови як державної на території України неприпустимі", оскільки вони "порушують конституційний лад, загрожують національній безпеці і самому існуванню державності України".

"Зазначені факти та інші численні матеріали, що підтверджують систематичне порушення згаданими телевізійними каналами мовного закону, є підставою для розгляду цього питання на окремому засіданні РНБО і можливого застосування санкцій", — заявив омбудсмен.

Крім цього, чиновник закликав Національну раду України з питань телебачення і радіомовлення "зайняти принципову позицію" і розглянути на засіданні питання про "систематичне порушення каналами чинного законодавства".

Нагадаємо, раніше уповноважений з питань захисту державної мови України Тарас Кремінь заявив, що систематичне невиконання та порушення телерадіоорганізаціями "мовного закону" може розцінюватися як загроза національній безпеці України.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua