• USD 28
  • EUR 33.5
  • GBP 38.6
Спецпроєкти

"Мовний розкол" в "Слузі народу": Депутати не хочуть голосувати за скандальний законопроект Бужанського

Народні депутати партії "Слуга народу" не підтримують законопроект свого колеги по фракції Максима Бужанського про скасування обов'язкового вивчення 80% предметів у школах українською мовою

Реклама на dsnews.ua

Про це заявив на своїй сторінці у Facebook народний депутат фракції "Слуга народу" Єгор Чернєв, інформує "ДС".

"Ми, народні депутати України, стурбовані громадською реакцією на законопроект № 2362 "Про внесення змін до деяких законодавчих актів, щодо навчання державною мовою в загальноосвітніх навчальних закладах"... Заявляємо, що законопроект № 2362 суперечить нашим переконанням, і вносить розкол у суспільство, створює напругу, ускладнює в перспективі вирішення загальнодержавних завдань суспільного розвитку... Заявляємо, що не підтримуємо законопроект № 2362, і не будемо голосувати за нього", — написав Чернєв.

При цьому нардеп зазначив, що у фракції повністю усвідомлюють той факт, що розвиток і поширення державної української мови в системі освіти в нашій країні є запорукою загальнонаціонального порозуміння і єднання українського суспільства в тій же мірі, що і цінності демократії та верховенство права. За його словами, без захисту цих базових складових суспільної єдності прогрес в Україні неможливий.

У той же час Чернєв обіцяє, що депутати зроблять все від них залежне, щоб забезпечити кожному громадянину право вибирати мову особистого спілкування, включаючи російську.

"Серед нас є російськомовні", — підкреслив він.

"Закликаємо всіх колег, хто поділяє наші цінності, долучитися до цієї заяви шляхом поширення її на своїх сторінках у соціальних мережах", — написав Чернєв.

#єдинаДержавна Ми, народні депутати України, стурбовані суспільною реакцією на законопроект № 2362 «Про внесення змін...

Gepostet von Єгор Чернєв am Dienstag, 14. Juli 2020

Як відомо, на цьому тижні Верховна Рада має розглянути законопроект "Про внесення змін у деякі законодавчі акти України щодо навчання державною мовою в закладах освіти" (№2362) Максима Бужанського ("Слуга народу").

Місяць тому законопроект був відхилений профільним комітетом з питань гуманітарної та інформаційної політики, однак під час погоджувальної ради в понеділок з подачі "слуг" його вирішили внести до порядку денного.

    Реклама на dsnews.ua