• USD 27
  • EUR 32.7
  • GBP 38.1
Спецпроєкти

Є ключовий ризик: Малюська вважає закон про олігархів українським винаходом

Міністр юстиції Денис Малюська назвав так званий законопроєкт про олігархів є українським винаходом

Реклама на dsnews.ua

Про це Малюська заявив в ефірі телеканалу "1+1", передає "ДС".

Міністр зазначив, що в сучасній юридичній практиці немає поняття критеріїв олігарха і визнання людини олігархом. При цьому на початку ХХ століття олігархи були відсторонені від політики за допомогою жорстких антитрастових законів і політичного тиску.

"У сучасних умовах реалії трішки інші, особливо в Україні. Відповідно, сучасний досвід відтягування олігархів від хватки навколо політики відбувався лише за допомогою силовиків. Ми цього допустити не можемо. Відповідно, цей закон є досить оригінальним, вважайте це українським винаходом, подивимося, як він спрацює чи не спрацює", — сказав Малюська.

За словами глави Міністерства юстиції, ключовим ризиком в цьому законі є те, що "олігархи на якомусь етапі спробують переписати якісь свої активи на підставних або дружніх осіб".

Як повідомляла "ДС", 3 червня на сайті Верховної Ради зʼявився текст законопроєкту №5599 "Про запобігання загроз національній безпеці, повʼязаних з надмірним впливом осіб, які мають значну економічну або політичну вагу в суспільному житті (олігархів)".

Міністр закордонних справ Дмитро Кулеба раніше заявив, що закон про олігархів буде написаний з урахуванням американського досвіду.

Редактор: Марія Чиренко
    Реклама на dsnews.ua