• USD 27.3
  • EUR 32.6
  • GBP 38.2
Спецпроєкти

Єрмака представили конгресменам США як "другу людину в Україні"

Низка американських конгресменів отримали запит на зустріч з главою Офісу президента Андрієм Єрмаком та анонс його візиту у США з 16 до 20 травня. Втім, візит "другої людини в Україні" до США так і не відбувся.

Реклама на dsnews.ua

Організацією візиту та зустрічей керівника ОПУ з конгресменами опікувався американський бізнесмен українського походження Ігор Пастернак, інформує "ДС".

На початку травня з офісу бізнесмена низці конгресменів надійшов лист з анонсом візиту та запитом на зустріч.

Працівник офісу одного з конгресменів у Вашингтоні надав копію листа Радіо Свобода. Він зауважив, що відхилив пропозицію про зустріч, оскільки "в першу чергу через те, що запит прийшов не від посольства України". Посольство України у США, своєю чергою, нічого про лист не знало.

У листі (див. нижче) йдеться, що візит Єрмака запланований на 16-20 травня, а в делегації візьмуть участь два високопосадовці – Єрмак та Олексій Резніков, віцепрем’єр – міністр з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України. У листі конгресменам Єрмака презентували як "другу найбільш впливову особу в Україні після президента".

Офіційна мета візиту така: "Делегація хоче висловити вдячність найвищого рівня членам Конгресу США за відповідь на російську агресію. Делегація приїжджає до США з метою налагодження нових, стратегічних та передбачуваних відносин з Конгресом США". Згідно з документом, делегація має на меті "поінформувати керівництво Конгресу про стан справ в Україні та поза її межами".

У коментарі журналістам Єрмак заявив, що йому про це нічого не відомо, а візит до США на вказані дати взагалі не планував.

Зі свого боку Ігор Пастернак підтвердив, що відправляв конгресмена листи, а перед цим розмовляв із Резніковим на тему російської агресії. Він визнав його думки дуже важливими і подумав, що український урядовець повинен поділитися ними з членами Конгресу. Водночас він не відповів, чи була погоджена координація візиту із віцепрем’єром.

"Я не впевнений, чи планували вони взагалі приїхати до Сполучених Штатів",- сказав Пастернак.

Сам Резніков розповів, що нещодавно спілкувався з Пастернаком та обговорював з ним важливість підтримки України з боку США та інших західних країн. Він додав, що це була ідея бізнесмена, щоб віцепрем’єр поділився думками стосовно важливості підтримки США із членами Конгресу, але подальші дії Пастернака не знав і не узгоджував з ним.

"Чи вірите ви у те, що серйозний американський бізнесмен зі зв’язками в українській владі міг на власний розсуд складати план, дати візиту, склад української делегації та розсилати конгресменам запит на зустріч з Єрмаком та Резніковим без їхнього відома?" — прокоментувала автор і ведуча програми "Схеми" Наталія Седлецька.

Раніше стало відомо, що Андрій Єрмак на зустрічі з послами "Великої сімки", Швеції та Євросоюзу обіцяв, що главу "Нафтогазу" виберуть на відкритому конкурсі. Втім, як відомо, цього не сталося.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua