• USD 40.4
  • EUR 43.2
  • GBP 51.1
Спецпроєкти

Євросоюз занепокоєний ситуацією з рішенням КСУ і надіслав відповідного листа Раді та ОП

Реклама на dsnews.ua

Європейський Союз надіслав лист Верховній Раді та Офісу президента, у якому йдеться про занепокоєння і стурбованість щодо рішення Конституційного Суду про неконституційність відповідальності за брехню в декларації

Про це заявила нардеп, член комітету ВР з питань інтеграції України з ЄС Марія Мезенцева, передає "ДС" з посиланням на УНН.

"Я тільки що прочитала лист (від ЄС – ред.), який був адресований на Верховну Раду і на Офіс президента, я так зрозуміла. Питання полягає дійсно в серйозності намірів зі сторони ЄС, якщо ситуація з КСУ не буде вирішена негайно. Зокрема, йде мова про занепокоєння і стурбованість дуже конкретну щодо нещодавнього рішення КСУ, що може суперечити стратегічному курсу нашої держави до повного членства ЄС. Якраз один із пунктів, який може у нас розглядатися таким критерієм – це зниження антикорупційних заходів. Як ви пам'ятаєте, нещодавно, і перед самітом ЄС, це обговорювалося, це може вплинути і на безвізовий режим, наприклад", — сказала Мезенцева.

За її словами, лист також надійшов Офісу віце-прем'єр-міністра з питань євроінтеграції Ольги Стефанішиної.

Вона додала, що є покроковий процес відкликання безвізового режиму, на кожному кроці з якого можна все-таки це не допустити.

"Але ми не хочемо однозначно входити в цей процес. Тому, пропонується зі сторони ЄС створити спеціальну робочу групу, яка могла би пропрацювати цю ситуацію, яка сталася. ЄС пропонує до такої робочої групи запросити і представників ВРУ, ОПУ, суддівського самоврядування, громадських організацій та науковців", — додала нардеп.

Нагадаємо, Конституційний суд України визнав такою, що не відповідає Конституції України, статтю 366-1 ККУ, яка передбачає відповідальність за брехню у декларації.

Як повідомляла "ДС", рішення Конституційного суду про визнання такими, що не відповідають Основному закону, низки норм антикорупційного законодавства може спровокувати міжнародний скандал.

    Реклама на dsnews.ua