• USD 39.8
  • EUR 43.3
  • GBP 50.6
Спецпроєкти

ЮНЕСКО включило Софійський собор, Києво-Печерську лавру та центр Львова до списку спадщини, що перебуває під загрозою

Комітет всесвітньої спадщини ЮНЕСКО постановив внести Софійський собор, Києво-Печерську лавру та історичний центр Львова до списку об’єктів, що перебувають у небезпеці, через загрозу знищення російськими атаками

Реклама на dsnews.ua

Про це повідомляється на сайті Організації Об’єднаних Націй, передає "ДС".

В організації вважають, що ці об’єкти також вразливі до ударних хвиль, спричинених бомбардуваннями Києва та Львова.

"Більше немає оптимальних умов для повної гарантії захисту видатної універсальної цінності об’єкта, і йому загрожує потенційна небезпека через війну", — зазначив Комітет всесвітньої спадщини ЮНЕСКО.

Там наголосили, що включення київського собору та монастиря, а також центра Львова до Списку всесвітньої спадщини, що перебуває під загрозою, повинне нагадати 195 державам-учасницям Конвенції про їхнє зобов’язання сприяти захисту цих об’єктів.

Це також відкриває можливість для додаткової фінансової та технічної допомоги для реалізації нових екстрених заходів — на додаток до тих, які вже вжила Україна разом із ЮНЕСКО.

Зазначимо, Софійський собор у Києві, збудований у 1011–1018 роках київським князем Ярославом Мудрим, символізує "новий Константинополь", столицю християнського князівства, заснованого в XI столітті в регіоні, що прийняв християнство після хрещення Володимира Великого в 988 році.

Києво-Печерська лавра, заснована 1051 року, стала духовним та інтелектуальним центром України. В 1994 та 2023 році разом із Софійським собором вона внесена до переліку Світової спадщини ЮНЕСКО.

Історичний центр Львова, який зберіг середньовічну міську рельєфність, зокрема сліди різних етнічних спільнот, які жили тут, а також барокові та пізніші будівлі, включений до Списку всесвітньої спадщини в 1998 році.

Нагадаємо, у серпні повідомлялося, що ЮНЕСКО рекомендувала додати до переліку об'єктів Світової спадщини в небезпеці три об'єкти у Києві та Львові.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua