• USD 39.8
  • EUR 43.3
  • GBP 50.6
Спецпроєкти

З одеського порту вийшло ще одне судно тимчасовим коридором

У понеділок, 18 вересня, балкер PUMA (Кайманові острови) вийшов з Одеського морського порту і зараз прямує до Босфору встановленим тимчасовим коридором

Реклама на dsnews.ua

Про це повідомляє пресслужба Міністерства розвитку громад, територій та інфраструктури України, передає "ДС".

Балкер зайшов до Одеського морського порту 19 лютого 2022 року та не міг покинути порт через початок бойових дій та закриття відповідних районів Чорного моря.

У міністерстві зазначили, що визначений навігаційним дорученням ВМС коридор першочергово використовується для евакуації суден, які перебували в українських портах Чорноморськ, Одеса та Південний на момент повномасштабного вторгнення.

Однак, враховуючи блокування Росією зернової ініціативи те зростаючу потребу світу в українській продукції, Україна розглядає можливість використовувати його і для цивільних суден, що перевозять невійськові вантажі, зокрема, збіжжя переважно до країн Африки та Азії.

Як зазначили у відомстві, з 15 серпня тимчасовим коридором скористалось вже чотири судна. Цей шлях вже пройшли контейнеровоз JOSEPH SCHULTE, балкери PRIMUS та ANNA-THERESA з OCEAN COURTESY 16, 27 серпня та 1 вересня відповідно.

17 липня 2023 Росія вийшла з Зернової угоди, яка була укладена між ООН, Туреччиною, Україною і РФ про вивезення українського зерна морським шляхом без перешкод з боку Росії 22 липня 2022 р.

За серпень-липень 2022-2023 рр. Україна експортувала зерновим коридором 33 млн т сільськогосподарської продукції на суму $8 млрд.

Сумарно всіма видами транспорту за цей період було експортовано 66 млн т с/г продукції на близько $20 млрд. Тобто частка експорту морським транспортом становить 50% у фізичному вираженні та 40% у грошовому. 

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua