• USD 40.7
  • EUR 43.9
  • GBP 51.9
Спецпроєкти

З початку року Міноборони допустило до експлуатації понад 40 зразків БПЛА та понад 20 наземних роботів

Вітчизняний ОПК нарощує обсяги виробництва багатьох зразків озброєння та техніки

Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться у повідомленні на сайті МОУ, пише "ДС".

Роль БПЛА та роботизованих систем на полі бою сьогодні стрімко зростає. Безпілотники виконують широкий спектр завдань — від розвідки та дистанційного мінування, до коригування вогню та завдання ударів по цілях.

"Наше завдання надати нашим воїнам якнайбільше сучасних інструментів війни. Ми спостерігаємо, як сучасні технології змінюють архітектуру бойових дій. На полі бою з’явилося багато нових засобів ураження, застосовуються нові тактики застосування військ. Тому виробництво БПЛА, систем РЕБ, розвідки, наземних роботизованих систем різного призначення та іншої інноваційної зброї — серед пріоритетних завдань. Ініціатива на полі бою за тими, хто вкладається в інноваційні розробки та масштабує їх, хто матиме більше сучасних дронів та роботизованих систем, влучнішу та далекобійнішу зброю", — наголосив перший заступник міністра оборони генерал-лейтенант Іван Гаврилюк.

Посадовець відзначив, що вітчизняний ОПК нарощує обсяги виробництва багатьох зразків озброєння та техніки. Помітно набирає обертів й кластер виробництва безпілотних авіаційних комплексів.

На думку Гаврилюка, вітчизняні виробники суттєво наростили обсяги виробництва, особливо FPV-дронів, постійно потрібних нашим військовим. Якщо минулого року оборонним відомством було кодифіковано та допущено до експлуатації загалом близько 60 безпілотних авіаційних комплексів різного призначення: ударних, розвідувальних тощо. То за п’ять місяців поточного року код НАТО отримали та допущені до експлуатації вже понад 40 зразків. Більша частина — FPV-дрони. Усі кодифіковані цього року безпілотники — українського виробництва.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua