• USD 36.6
  • EUR 36.2
  • GBP 41.4
Спецпроєкти

За "батальон Монако": у Раді пропонують забрати мандат у всіх депутатів ОПЗЖ

Нардеп Олексій Гончаренко вніс до Верховної Ради постанову про позбавлення депутатського мандату всіх нардепів, які входили у фракцію ОПЗЖ 

Депутати ОПЗЖ
Депутати ОПЗЖ / zagittya.com
Реклама на dsnews.ua

Про це Гончаренко написав на своєму каналі у Telegram, передає "ДС".

"Подав у Верховну Раду постанову про позбавлення депутатського мандату депутатів ОПЗЖ. В Україні, згідно рішення СНБО та суду, заборонено діяльність ОПЗЖ, яка просувавла антиукраїнські погляди та працювала на знищення нашої держави", — написав депутат.

Він нагадав, що "якраз перед повномасштабним вторгненням Росії до України понад 20 нардепів з ОПЗЖ втекли за кордон.

Гончаренко додав, що потім вони почали виходити з фракції, а в травні було оголошено про розпуск фракції ОПЗЖ у парламенті. 

"Відповідно до Закону "Про статус народного депутата України", повноваження депутата припиняються у разі виїзду на постійне проживання за кордон. Також у Конституції зазначено, що повноваження народного депутата припиняються у разі виходу нардепа зі складу фракції партії, від якої він/вона були обрані. Депутати ОПЗЖ покинули фракцію ОПЗЖ. Тож всі законні підстави для позбавлення мандату російської пʼятої колони у нас є", — переконаний депутат.

За його словами, представники ОПЗЖ не мають бути в Верховній Раді.

"Якщо щось виглядає як російський агент, промовляє наративи російської агентури та поводить себе як російський агент — то це російський агент. Прошу всіх депутатів Верховної Ради підписати мою постанову та стати соавторами", — звернувся Гончаренко до колег.

За його словами, "рускому міру" не місце в українському парламенті".

Гончаренко також подякував журналістам, які опублікували розслідування "Батальйон Монако". Згідно з рослідуванням, низка депутатів від ОПЗЖ, попри масштабну війну в Україні, відпочиває на Блакитному узбережжі Франції.

Редактор: Євген Журавльов
    Реклама на dsnews.ua