• USD 27.7
  • EUR 33.4
  • GBP 38.5
Спецпроєкти

За період окупації населення Донбасу зменшилося на мільйон осіб, – журналіст

Демографічні втрати населення частини Донбасу, яка знаходиться під окупацією, складають близько мільйона осіб за сім років

Війна на Донбасі
Війна на Донбасі / Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

Про це під час презентації доповіді "Донбас 2021: Чому за колабораціонізм в Україні нікого не засудять?" розповів заступник головного редактора видання "Ділова столиця" Юрій Вишневський, передає "ДС".

"На окупованому Донбасі одна з головних проблем — шалена, скажена депопуляція. Наші цифри говорять про те, що там мешкає 2,9 млн людей — це на мільйон менше, ніж було до окупації. Було 3,9 млн осіб, за офіційними даними Держстату України — стало 2,9 млн. Мільйон зник", — сказав Вишневський.

Він пояснив, з чого складається ця цифра.

"700 тисяч — це ті, хто виїхали: і в Україну, і в Росію, можливо ще кудись", — зазначив журналіст.

Він додав, що люди втікали кількома хвилями: на початку окупації тікали люди передусім з проукраїнськими поглядами — вони відчували загрозу своєму життю.

Журналіст також додав, що люди на окупованому Донбасі тікали звідти від війни, а також з економічних причин. Свою роль у відтоку населення також зіграла економічна блокада ОРДЛО. Вишневський підкреслив, що економічна блокада Донбасу зіграла на руку Кремлю та окупаційним адміністраціям, які отримали привід для "націоналізації", а фактично — експропріації майна українських підприємств у регіоні.

Другою причиною журналіст назвав природне скорочення населення на Донбасі, однак зауважив, що насправді воно є неприроднім, оскільки ніде в світі немає настільки високих темпів природного демографічного скорочення.

Він резюмував, що на підконтрольній Києву частині України темпи скорочення населення у декілька разів нижчими у порівнянні з ОРДЛО.

Нагадаємо, Станіслав Асєєв, експерт з питань окупованої частини Донбасу Українського інституту майбутнього та колишній вʼязень Кремля під час презентації доповіді також розповів, що на сьогодні близько 400 тисяч осіб на Донбасі можна вважати носіями відверто антиукраїнських поглядів.

Редактор: Євген Журавльов
    Реклама на dsnews.ua