• USD 40.6
  • EUR 43.5
  • GBP 51.4
Спецпроєкти

За останні дні з Харківщини виїхало більше 14 тисяч осіб, - ВООЗ

Протягом останніх днів з населених пунктів Харківської області через суттєве загострення бойових дій виїхали понад 14 тисяч осіб

Національна поліція України
Реклама на dsnews.ua

Про це заявили у Всесвітній організації охорони здоров’я (ВООЗ), передає "ДС" з посиланням на "Радіо Свобода".

"Упродовж останніх двох тижнів бойові дії в Харківській області України різко загострилися. Понад 14 тисяч людей були переміщені за лічені дні, і ще майже 189 тисяч все ще проживають у межах 25 кілометрів від кордону з Російською Федерацією, стикаючись зі значними ризиками через бойові дії", – констатував представник ВООЗ в Україні Ярно Хабіхт.

Управління верховного комісара ООН у справах біженців, в свою чергу, занепокоєне тим, що умови в Харкові, де вже живуть 200 тисяч внутрішньо переміщених осіб, можуть ускладнитися через подальші наземні та повітряні атаки.

Українська влада евакуювала понад 10,3 тисячі людей із сіл у прикордонних районах Харківської області, інші люди виїхали самостійно.

"Більшість евакуйованих, яким довелося втекти зі своїх домівок лише з кількома речами, вже дуже вразливі та включають переважно людей похилого віку та людей з обмеженою мобільністю чи інвалідністю, які не змогли втекти раніше", – сказала речниця Управління Шабіа Манту.

Як повідомляла "ДС", мер Харкова Ігор Терехов заявив, що евакуація населення з Харкова не планується, до міста приїжджають люди з населених пунктів області, де тривають активні бойові дії.

Редактор: Марія Чиренко
    Реклама на dsnews.ua