• USD 27.3
  • EUR 30.9
  • GBP 36.4
Спецпроєкти

За рік після "Зе-опитування" у "Слузі народу" досі не відзвітували про витрати на його проведення, — КВУ

Пропрезидентська партія "Слуга народу" заявила, що досі формує звіт про витрати на опитування "5 запитань від президента України", проведене 25 жовтня 2020 року — у день місцевих виборів в нашій країні

Ілюстративне фото
Ілюстративне фото / Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться в повідомленні на сайті Комітету виборців України, передає "ДС".

"18 жовтня 2021 року у відповіді на запит Комітету виборців у "Слузі народу" повідомили, що "підготовка звіту партії знаходиться в процесі формування". Рік тому "Слуга народу" заявляла, що профінансує президентське опитування і відобразить всі витрати у фінансовому звіті, який подається до НАЗК. Відповідний звіт досі не був представлений", — йдеться в повідомленні.

При цьому, Комітет виборців зазначає, що формально неподання фінансового звіту партії не суперечить чинному законодавству через зміни, прийняті Верховною Радою України. У квітні 2020 року народні депутати прийняли зміни до Закону "Про політичні партії в Україні", якими надали партіям "легальні механізми для неподання звітів". Зокрема, передбачено, що звіти партій про майно, доходи, витрати і зобов'язання фінансового характеру повинні бути подані після закінчення в Україні карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України.

"В минулому році, на початку пандемії коронавірусу, політичні партії отримали легальну можливість не звітувати про свої витрати. В результаті, протягом останніх півтора років партії фактично перестали звітувати перед НАЗК. Зокрема, досі не було надано фінансові звіти про витрати партій на місцеві вибори 2020 року, в тому числі, що не був поданий звіт політичною партією "Слуга народу", — зазначив голова КВУ Олексій Кошель.

У Комітеті зазначають, що останній звіт партії "СН" було надано в III-му кварталі 2020 року. "Партія не подала жодного звіту в 2021 році", — йдеться в повідомленні.

За оцінкою КВУ, наразі не існує об'єктивних причин для відстрочки подачі фінансової звітності. Так, Комітет виборців України закликає Верховну Раду невідкладно внести зміни в закон "Про політичні партії в Україні" та "повернути норми щодо звітності політичних партій".

Редактор: Євген Журавльов
    Реклама на dsnews.ua