• USD 27.6
  • EUR 33.4
  • GBP 38.8
Спецпроєкти

Затримання консула в РФ: Україна висилає старшого дипломата російського посольства

Україна висилає старшого дипломата посольства Російської Федерації в Києві в якості дзеркальної відповіді на дії Москви, яка наказала покинути РФ українському консулу Олександру Сосонюку

Посольство РФ у Києві
Посольство РФ у Києві
Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться у заяві Міністерства закордонних справ України, передає "ДС".

Україна висловила рішучий протест у звʼязку з затриманням і висилкою Сосонюка, а також відкинула висунуті йому звинувачення. При цьому в МЗС заявили, що дії російської влади грубо порушують Віденську конвенцію про дипломатичні зносини від 1961 року і Віденську конвенцію про консульські зносини від 1963 року. У Києві вважають, що такі дії Москви ще раз підтверджують "обраний Росією курс на подальше загострення з Україною".

"У відповідь на цю провокацію старший дипломат посольства Росії в Києві повинен покинути територію України протягом 72 годин, починаючи з 19 квітня", — заявили в МЗС.

Нагадаємо, вранці 17 квітня стало відомо, що український консул Олександр Сосонюк був затриманий у російському місті Санкт-Петербург. Його на кілька годин затримала ФСБ нібито "при отриманні інформації закритого характеру в ході зустрічі з громадянином РФ". Згодом в МЗС України повідомили, що дипломат звільнений і вже знаходиться на території консульства.

"Вчора ми зіткнулися фактично з нападом правоохоронних органів РФ на нашого співробітника. Вони зробили вигляд, що не впізнали представника українського консульства", — заявив речник МЗС Олег Ніколенко.

Пізніше стало відомо, що український консул повинен покинути Росію до 22 квітня.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua