• USD 27.6
  • EUR 33.4
  • GBP 38.8
Спецпроєкти

Український консул, що був затриманий ФСБ, повинен покинути Росію до 22 квітня

Російська Федерація офіційно заявила про висилку українського консула Олександра Сосонюка, який вчора був затриманий у Санкт-Петербурзі

Олександр Сосонюк
Олександр Сосонюк
Реклама на dsnews.ua

Про це заявили в Міністерстві закордонних справ РФ, передає "ДС".

Також в МЗС Росії викликали тимчасового повіреного в справах України в Російській Федерації Василя Покотило.

"З російського боку було вказано на неприпустимість подібного роду діяльності, несумісної зі статусом консульського співробітника і завдає шкоди інтересам безпеки Російської Федерації. Було оголошено про небажаність його перебування на території Росії і рекомендовано покинути її межі протягом 72 годин, починаючи з 19 квітня", — заявили в МЗС.

Нагадаємо, вранці 17 квітня стало відомо, що український консул Олександр Сосонюк був затриманий у російському місті Санкт-Петербург. Його на кілька годин затримала ФСБ нібито "при отриманні інформації закритого характеру в ході зустрічі з громадянином РФ". Згодом в МЗС України повідомили, що дипломат звільнений і вже знаходиться на території консульства.

"Вчора ми зіткнулися фактично з нападом правоохоронних органів РФ на нашого співробітника. Вони зробили вигляд, що не впізнали представника українського консульства", — заявив речник МЗС Олег Ніколенко.

Українська сторона готує відповідь на дії Росії.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua