• USD 38.2
  • EUR 41.3
  • GBP 48.2
Спецпроєкти

Закарпатські угорці закликали Орбана не блокувати переговори України з ЕС

Угорська діаспора у Закарпатті закликала голову Європейської Ради Шарля Мішеля та прем'єр-міністра Угорщини Віктора Орбана підтримати початок переговорів щодо членства України в Європейському Союзі

Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться у зверненні закарпатських угорців, передає "ДС" з посиланням на "Новини Закарпаття".

"Шановний Пане Президенте Шарль Мишель, шановний Пане прем’єр-міністре Угорщини Вікторе Орбан! Ми, представники угорської національної спільноти Закарпаття, звертаємось до Вас з великою надією та проханням щодо підтримки рішення щодо відкриття переговорів про членство України в ЄС, запланованого на 14-15 грудня 2023 року", — йдеться в зверненні.

Автори зазначили, що "Україна за останній рік продемонструвала значний прогрес у виконанні рекомендацій Європейської комісії що до забезпечення прав національних меншин. Новий законопроект,прийнятий українським парламентом, суттєво відображає інтереси національних меншин і користується нашою повною підтримкою".

"Маємо надію на те, що всі норми прийняті у зазначеному комплексному законі, будуть імплементовані у нормативні документи українського законодавства з урахуванням всіх пропозицій", — підкреслили автори.

Представники діаспори закликали лідерів країн Євросоюзу підтримати євроінтеграцію України.

"Ми наполегливо закликаємо всіх лідерів держав – членів ЄС продовжувати підтримувати Україну на шляху євроінтеграції. Цей поступ у забезпеченні демократії та прав національних меншин є невід’ємною частиною Копенгагенських критеріїв членства, і ми віримо, що Україна заслуговує на підтримку її зусиль в цьому напрямку", — зазначили автори звернення, додавши, що Україна провадить реформи навіть під час повномасштабного вторгнення Росії.

"Ми вдячні за вашу увагу до цього питання та надіємося на позитивне рішення, яке сприятиме майбутньому України та зміцненню європейського співтовариства", — підкреслили українські угорці.

Підписи під зверненням поставили:

Ласло Зубанич – товариство угорців "Демократична спілка угорців України".

Карло Резеш – голова Берегівської районної ради.

Юдіта Петеї – депутат Закарпатської обласної ради.

Йосип Резеш – голова молодіжної регіональної фундації угорської молоді.

Як повідомляла "ДС", 1 грудня прем'єр-міністр Угорщини Віктор Орбан заявив, що переговори про вступ України до ЄС не відповідають інтересам країни й не мають розпочинатися.

8 грудня Верховна Рада схвалила за основу та в цілому законопроєкт 10288-1 зі змінами до деяких законів щодо прав нацменшин. 9 грудня президент Володимир Зеленський підписав цей закон.

Редактор: Марія Чиренко
    Реклама на dsnews.ua