• USD 39.4
  • EUR 42.8
  • GBP 49.9
Спецпроєкти

Замістити потужності ЗАЕС зможуть нові енергоблоки Хмельницької АЕС, - міністр

Атомна генерація відіграє провідну роль для України і забезпечує виробництво більш як половини всієї електроенергії

ХАЕС
ХАЕС
Реклама на dsnews.ua

Будівництво нових енергоблоків на ХАЕС дозволить замістити потужності окупованої росіянами Запорізької АЕС. На цьому міністр енергетики України Герман Галущенко наголосив в ефірі телемарафону, пише "ДС".

Урядовець зазначив, що атомна генерація відіграє провідну роль для України і забезпечує виробництво понад 50% електроенергії. Після деокупації ЗАЕС Україні потрібен певний час, аби повернути станцію до повноцінної роботи. Водночас замістити потужності ЗАЕС зможуть нові енергоблоки Хмельницької АЕС, будівництво яких наразі планується.

"Ми керуємось тим, що економіка і споживання будуть зростати, тому нам потрібні додаткові потужності. Атомна енергетика важлива, вона забезпечує базову генерацію, не залежить від погоди і постійно виробляє кіловат. Це важливо для промисловості. Я не бачу, що нас має щось зупиняти під час війни", — наголосив очільник Міненерго.

Міністр зауважив, що ситуація на ЗАЕС досить складна, зокрема і через регулярні обстріли росіянами прилеглих територій. А в листопаді 2022 року всі українські атомні станції перейшли на дизель-генератори.

"У цьому випадку слово "тероризм" занадто м’яке. Бо якщо щось станеться, це вплине на увесь світ. Я б дуже не хотів, щоб сталася ядерна аварія, і після цього всі почали говорити — "ми ж були занепокоєні". Це найгірший сценарій. Але є інший шлях — це санкції проти "Росатому", — зазначив Герман Галущенко.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua