• USD 26.8
  • EUR 31.9
  • GBP 37.4
Спецпроєкти

Занепокоєння інтеграцією України до НАТО є дитячими страхами Росії, — Зеленський

Занепокоєння з боку Росії інтеграцією України до Європейського Союзу та НАТО є дитячими страхами РФ

Ілюстративне фото
Ілюстративне фото / Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

Про це президент Володимир Зеленський розповів в інтервʼю Інтерфакс-Україна, передає "ДС".

Журналіст нагадав президенту, що глава Кремля Володимир Путін говорив про "військове освоєння" України, маючи на увазі співпрацю нашої держави з НАТО та військові навчання, які відбуваються.

"Нема жодного сумніву в тому, що тема нашої активної ціннісної інтеграції в європейську та євроатлантичну спільноти дуже турбує росіян. Це, до речі, виглядає як якась нав’язлива ідея. Але якщо говорити об’єктивно, то всі формати навчань, які відбуваються за участі наших партнерів, опрацьовані не сьогодні й не вчора. Наприклад, навчання "Сі Бриз" проводяться ще з 1997 року", — нагадав Зеленський.

Він також поставив риторичне питання, чи можна щодо цього використовувати термін "військове освоєння".

"Це дуже дивно. Бо це про історичний вибір України. Україна, як і будь-яка суверенна держава, самостійно обирає, як забезпечувати реалізацію власних національних інтересів. Особливо з точки зору безпеки", — додав президент.

За словами Зеленського, "це не підлягає сумніву".

"Можливо, хтось звик, що раніше було інакше. Але ще раз повторю ключове: суб’єктність держави, а Україна точно є суб’єктом глобальної політики, визначається чітким розумінням своїх інтересів і потреб та активною позицією з обстоювання цих інтересів", — підкреслив глава держави.

Зеленський також відповів на питання, чому тема НАТО постійно викликає різку реакцію офіційної Москви.

"На мій погляд, це як постійно говорити про застарілий страх із дитинства, що хтось страшний вийде вночі з шафи та налякає. Але в шафі нікого нема. Це просто шафа", — пояснив президент України.

Нагадаємо, раніше посол ФРН в Україні Анка Фельдгузен, заявила, що НАТО завжди мав проблеми з тим, що прийняти країни, де йде війна, а проти надання Україні ПДЧ були не лише Німеччина та Франція.

Редактор: Євген Журавльов
    Реклама на dsnews.ua